Nullkulu

Nullkulu

mis maksab terrassi ehitus?

Mis maksab terrassi ehitus?

Terrassi ehitamine on suurepärane võimalus oma õue kujundada ja kasutada seda suveõhtutel veetmiseks, lõõgastumiseks või grillimiseks pere ja sõpradega. Terrassid on erineva suuruse, kujunduse ja materjalide valikuga, mistõttu võib nende hind ulatuda paarist sajast eurost mitme tuhande euroni. Selles artiklis käsitleme üksikasjalikult terrassi ehitamise kulusid ning erinevate materjalide ja disaini valikute mõju hindadele.

Üldine hinnang

Keskmine hind, mida tuleb eeldada terrassi ehitamisel, on umbes 30-120 eurot ruutmeetri kohta. Niisiis, kui plaanite ehitada 20-ruutmeetrise terrassi, siis oleks eeldatav hinnaklass vahemikus 600-2400 eurot. Siiski võib hind varieeruda olenevalt sellest, millised materjalid ja disainilahendused on valitud.

Materjalide valik

Terrassimaterjalide hinnad varieeruvad sõltuvalt nende kvaliteedist, materjalist, disainist ja paigaldamisest. Siin on mõned levinumad materjalid, mida terrassiehituseks kasutatakse, koos hindade ja eelistuste ülevaatega:

Puit
Puit on kõige levinum materjal, mida kasutatakse terrasside ehitamisel. Selle põhjuseks on tema odav hind, kerge töödeldavus ja vastupidavus. Puiduga varieerub hind sõltuvalt liigist ja sorteerimisest 15–100 eurot ruutmeetri kohta. Kõige tavalisemad puiduliigid on kuusk, lehis, mänd ja tamm.

Komposiitmaterjalid
Komposiitmaterjalid on valmistatud puidust ja plastikust, mis muudab need ülimalt vastupidavaks. Need on odavamad kui puit ja neid on lihtsam hooldada. Need on ka vastupidavad ja tulekindlad. Hinnaklass varieerub 25–150 eurot ruutmeetri kohta.

Kivi ja keraamika
Kivi ja keraamika on väga vastupidavad, kuid ka üsna kallid. Need on vähese hooldusega ja pakuvad esteetilist välimust. Hinnad varieeruvad 30-200 eurot ruutmeetri kohta.

Betoon
Betoon on odavam kui kivi või puidu alternatiivid. See on lihtne paigaldada ja vähese hooldusega, kuid võib tunduda vähemesteetilisena. Hinnad varieeruvad 20-75 eurot ruutmeetri kohta.

Disaini elemendid

Lisaelemendid võivad hõlmata järgmist:

• Piirded
• Trepiastmed
• Valgustus
• Varihted
• Pergolad

Lisaelementide kulud on tavaliselt vahemikus 100-1000 eurot, sõltuvalt nende disainist ja valitud materjalidest.

Paigaldustööd

Terrassi paigaldamine võib olla kulukas töö, olenemata materjalist. Paigaldustöö hinnad varieeruvad sõltuvalt asukohast, terrassi suurusest ja paigaldustöö keerukusest. Paigaldustöö hind võib varieeruda sõltuvalt oma asukohast vahemikus 20–50 eurot ruutmeetri kohta.

Kokkuvõte

Terrassi ehituse hind võib varieeruda sõltuvalt materjalide valikust, disainilahendustest ja mitmesugustest muudest lisaelementidest. Materjalile kuluvate kulude põhjal kuluks keskmiselt 600 kuni 2400 eurot, kuna sellele lisanduvad muud kulud, nagu tasanduskihile või paigalduskulule, võivad see number tõusma. Siiski saab oma terrassi kulude vähendamiseks töötada koos professionaalse terrassiehitajaga, et määrata parim hind, mis võimalik.