Nullkulu

Nullkulu

mis kell heisatakse lipp pika hermanni torni?

“Mis kell heisatakse lipp Pika Hermanni torni”

Pika Hermanni torn on Tallinna sümbol, mis paistab silma Tallinna vanalinna kõrguste vahel. Torn on väga kõrge ja seal on palju ajalugu peidus. Selles artiklis uurime, miks ja millal heisatakse lipp Pika Hermanni torni.

Miks on Pika Hermanni torni nii tähtis?

Pika Hermanni torn on väga tähtis Tallinna sümbol, mis esindab Eesti vabadust ja võitlust okupatsiooni vastu. Torn asub Toompeal, mis on Eesti riigi sümboliline süda, kus asuvad riigikogu, Vabariigi Presidendi Kantselei, valitsuse ja kaitseväe peakorter.

Pika Hermanni torn on osa Toompea lossist, mis on üks Tallinna parimaid näiteid gooti arhitektuurist. Torni kõrgus on 48 meetrit, ja sellest on ilusa ilmaga vaade merele ja vanalinnale. Torni juurde juhib trepp, kus on 215 astet.

Millal heisatakse Eesti lipp Pika Hermanni torni?

Eesti lipp heisatakse Pika Hermanni torni hommikul kell kaheksa ja langetatakse päikeseloojangul. See on traditsiooniline viis, kuidas Toompea lossi lipumasti kasutatakse.

Lipp heisatakse Tallinna linnuse seina lähedal asuvasse lihtsa mastina talvel enne kella 8 ja suvel enne kella Lipu heiskamise ja langetamise vahel on kell 12 lipu tervitamine, mis hõlmab Eesti hümni mängimist ja teatud ametnike kohalolekut.

Kui sa külastad Tallinna, võid võibolla kuulata, millal lipu tervitamine toimub ja Pika Hermanni tornist ilusat vaadet nautida.

Kokkuvõte

Pika Hermanni torn on Tallinna sümbol, mis kujutab Eesti vabadust ja võitlust okupatsiooni vastu. Torn asub Toompeal, mis on Eesti riigi sümboliline süda. Eesti lipp heisatakse Pika Hermanni torni hommikul kell kaheksa ja langetatakse päikeseloojangul. Kella 12 ajal toimub Pika Hermanni tornist lipu tervitamine koos hümni mängimisega ja teatud ametlike isikute kohalolekuga.