Nullkulu

Nullkulu

mis kala praegu võtab?

Mis kala praegu võtab: Üksikasjalik juhend kalastamiseks Eesti vetes

Kalastamine on Eestis suur asi, eriti suvel ja sügisel, kui kalad on kõige aktiivsemad. Kuid mis kala praegu võtab? See on küsimus, mida paljud kalamehed endale esitavad, kui nad oma järgmisele kalastusretkele lähevad. Käesolevas artiklis võtame me uurida, millised kalad on Eestis kättesaadavad, millal ja kus neid leida, millist varustust kasutada ja milliseid meetodeid kasutada.

Milliseid kalu leidub Eesti vetes?

Eesti vesi on koduks mitmetele erinevatele kalaliikidele. Mõned levinumad kalad on haug, forell, ahven, haugisoru, säga, koha, vimb, karpkala ja koha. Kõik need kalad nõuavad erinevaid kalastusmeetodeid ja seadmeid, nii et on oluline teada, millist kala te otsite, et saaksite õiget varustust valida.

Millal on kõige parem aeg kalapüügiks?

Igal kalal on oma eelistatud püügiaja. Näiteks on haug kõige aktiivsem öösel ja talvel, samas kui ahven ja forell on päevavalguse ajal aktiivsemad. Suvel on hea aeg haugide ja ahvenate püüdmiseks, kui nad on paljunenud ja peavad toituma rohkemate saakloomade tõttu. Samuti on hea aeg valgevete jõgede ja järvede kala püüdmiseks, kuna sel ajal on vesi selgem ja kalad on lihtsamini nähtavad.

Kus on parimad kohad kalastamiseks?

Eesti tuntakse oma looduskaunite järvede ja jõgede poolest, nii et teil on palju kohti, kus kalastada. Suurepärased kohad kalastamiseks on Peipsi järv, Saadjärv, Võrtsjärv, Kuremaa järv ja Pärnu jõgi. Neis kohtades on tavaliselt rohkem kala, kuna need on toidurikka keskkonnaga.

Millist varustust kasutada?

Erinevatel kalaliikidel on erinevad eelistused kalapüügivarustuse osas. Siin on nimekiri kõige olulisematest tööriistadest, mida vajate:

– Õngeritv
– Veereelsed ja liinid
– Landid
– Õngeväravad
– Kalaalused

Parimad meetodid kalastamiseks

Kõige levinumad kalastusmeetodid on spinning ja põhjapüük. Spinning on kasutatav suuremate kalade püüdmiseks, samal ajal kui põhjapüük sobib paremini väiksemate kalapüügi puhul. Siin on mõned meetodid, mida saate proovida:

– Jigging: see meetod hõlmab landi lihtsat üles-alla liigutamist, et jäljendada saakloomade liikumist. On oluline, et teete oma liigutused vastavalt kalade aktiivsusele.
– Kleepimine: see meetod sobib ideaalselt madala veega kalade püüdmiseks. See hõlmab landi kinnitamist haagiseks, et suurendada saagi ilmumise tõenäosust.
– Spinning: see meetod hõlmab landi lohistamist mööda veepinda, et jäljendada saakloomade liikumist.
– Põhjapüük: selle meetodi korral lastakse landi alla, nii et see puhkab kalade elupaikade lähedal. See meetod sobib ideaalselt vastsete kala püüdmiseks.

Kuidas saada luba kalapüügiks

Kõigepealt peate saama luba kalapüügiks. Kalapüügiluba on Eestis kohustuslik ja seda saab osta e-PRIAst. Hind sõltub piirkonnast ja kalastusperioodist, nii et enne ostmist vaadake hoolikalt üle, millist kalaliiki soovite püüda ja millal.

Järeldus

Kalapüük on suurepärane viis aja veetmiseks Eesti looduses ja hea toidu nautimiseks. Kuid enne oma järgmist kalastusretke tuleks veenduda, et teil on õige varustus, teadmine millist kala otsite, teadmine millal ja kus otsite, ja õige kalapüügiluba. Proovige erinevaid meetodeid ja leidke oma lemmik, nii et te võiksite saada suurepärase kogemuse ja loodetavasti saagi!