Nullkulu

Nullkulu

miks pojeng ei õitse?

Miks pojeng ei õitse

Pojengid on kahtlemata üks ilusamaid lilli maailmas. Need lilled on nii ilusad ja atraktiivsed, et neid kasvatavad miljonid inimesed kogu maailmas. Kahjuks võib mõnikord juhtuda, et pojengid ei õitse. Kui teie pojeng ei õitse, võib see olla tingitud paljudest erinevatest põhjustest. Artiklis selgitame põhjuseid, miks pojengid võivad olla ebakindlad ja kuidas saate neid paremini hoolitseda.

Mis on pojeng?

Pojeng on üks vanimaid lilli maailmas, mida kasvatati juba tuhandeid aastaid tagasi. Pojengide ilusat välimust on tuntud juba iidsetest aegadest ning nende lilled on andnud inspiratsiooni kunstnikele ja kirjanikele kogu maailmas. Kõige tavalisemad pojengid on kuppellilled ehk “paeonia lauce”, keskmisel kõrgusel 80cm ja laiusel 60cm.

Kasvamise detailid

Pojengid on tavaliselt väga vastupidavad ja neid on lihtne kasvatada. Kuid on mõned olulised nõuanded, mis aitavad tagada, et teie pojengi taimed õitsevad õigesti. Kõigepealt peate leidma neile sobiva istutuskoha. Pojengid vajavad palju päikesevalgust, kuid nad ei talu liigset kuuma päikest. Seepärast on parim istutuskoht osalises varjus või kerge varjuga kohas. Samuti vajavad pojengid hästi kuivendatud mulda, kus on piisavalt niiskust. Kui mullas on liiga palju vett, võivad poegingid hakata mädanema.

Miks pojengid ei õitse?

On mitmeid põhjuseid, miks pojengid ei õitse. Üks põhjus võib olla halb istutuskoht. Nagu eelnevalt mainitud, vajavad pojengid hästi kuivendatud mulda, kus on piisavalt niiskust. Kui muld on liiga märg, võib see mõjutada taime juuri ning takistada õitsemist. Samuti võib liigne temperatuur olla probleemiks, kuna pojengid ei talu liiga kuumi päevi.

Teine põhjus võib olla valguse puudumine. Pojengid vajavad palju valgust, et korralikult õitseda. Kui teie pojeng kasvab varjus või külje all, ei pruugi taimel olla piisavalt valgust, mis põhjustaks õitsemise probleeme.

Mõnikord võib pojengide õitsemine rikkuda liiga lühike õhutemperatuur. Kui temperatuur tõuseb liiga kiiresti, võib see põhjustada pungade avanemise probleeme. Veenduge, et teie pojengid saaksid optimaalseid temperatuurtingimusi, nii et nad õitseksid õigesti.

Kuidas hoolitseda pojengite eest nii, et nad õitseksid?

Kui soovite, et teie pojengid õitseksid, on oluline neid korralikult hooldada. See hõlmab piisavat toitumist, niiskust ja päikesevalgust. Kui hoolitsete pojengite eest korralikult, võivad need õitseda mitu aastat järjest.

Pojengide kastmine on oluline, kuna need taimed vajavad palju niiskust, kuid liiga palju vett võib põhjustada nende juurte mädanemist. Parim viis pojengide kastmiseks on külm vesi. Sooja veega kastes võivad taime juured kuumutada ning viia järsu temperatuuri languseni, mis soodustab mädanemist. Kui pinnase pealmine kiht on kuiv, on hea kasta veidi.

Hea ja piisava koguse valguse tagamine poegingitele on samuti oluline. Poegingid vajavad vähemalt kuus tundi päikesevalgust päevas, kuid nad taluvad ka osalist varju või natuke varjulisust. Pea meeles, et varjus pojengid ei õitse, seega on targem valida siiski kasvukoht, kus õhtupäikese valgus piisavalt langeb.

Kasulikud nõuanded

– Muld, milles pojeng kasvab, peaks olema lahtine ja viljakas.
– Poengid on väetisele tundlikud taimed. Peenral võib neid peale hoopis mulda juurde anda ainult kevadisel, hiljem aastal tänava tolm võib põhjustada põletusi ning hiljem õied ei arenegi.

– Okstest töid ei tohiks pojengide läheduses teha.

– Unusta kasutada söötmisel väetisi, mis sisaldasid lämmastikku. Ennekõike peaks söötmisel kasutama kaaliumi ja fosforit sisaldavaid väetisi.

– Hoolitsege kahjurite nagu lehetäide ja kapsakärbsese vastu. Nende putukate olemasolu võib takistada pojengite normaalset kasvamist.

Kokkuvõte

Pojengid on tõeliselt vapustavad lilled ja kui neid korralikult hooldada, võivad nad õitseda pikka aega. Siiski on mitmeid põhjuseid, miks pojengid võivad jääda õitsemata, mis puudutavad kasvutingimusi, kahjureid ja temperatuuri. Kui järgite neid juhiseid, saate tagada, et teie pojengid õitsevad õigesti ja pakuvad teile ilu ja rõõmu aastateks.