Nullkulu

Nullkulu

miks hortensia ei õitse?

Miks hortensia ei õitse: Selgitused ja lahendused

Kas olete kunagi olnud pettunud oma hortensia aia tulemustega ja mõtelnud, miks see ei õitse? Kuigi hortensia on populaarseim lillede aednike seas, on selle kasvatamisel tavaline probleem, eriti algajatele. Mitmed põhjused võivad mõjutada hortensia õitsemist, millest mõned võivad olla mulla, vee, valguse või toitainete puudumisest või isegi valest lõikamisest põhjustatud. Selles artiklis käsitleme põhjalikult mitmeid põhjuseid, miks hortensia ei pruugi õitseda ning samuti pakume lahendusi, kuidas selle probleemi lahendada.

Avamine: Miks Hortensia on populaarne?

Hortensia (Hydrangea) on üks populaarsemaid aiataimi. Selle põhjus on olnud nende suurejoonelise, värviküllase ja kauakestva õitsemise tõttu. Hortensiat võib leida erinevates sortides, mis erinevad nende õisikute kuju ja värvi poolest. Kultuuriliselt on hortensiat seostatud ka õnnelike sündmustega, sealhulgas pulmad, ristimised ja sünnipäevad.

Peamised põhjused, miks hortensia ei pruugi õitseda

Valguspuudus

Üks märgatav mõju hortensia õitsemisele on valguse puudus. Hortensia armastab palju päikesevalgust, kuid talub ka osalist varju. Need, kes elavad tumedamas kohas, peaksid katsetama veidi kergemates piirkondades või lisama taimedele lisavalgustuse.

Toitainete puudus

Kui hortensia istutatakse halvasse mulda või neid ei toideta korralikult, võib see mõjutada ka õitsemist. Sellisel juhul on soovitatav lisada taimedele väetist.

Vee puudus

Hortensia vajab korralikku niiskust, kuna see aitab hoida mulla ühtlaselt niiskena. Kui lillede kastmist jäetakse või vihmapiisad ei jõua taimeni, siis võib see lihtsalt kuivada ja see mõjutab ka õitsemist.

Lõikamine valel ajal

Hortensia lõikamine on samuti oluline faktor, kuna see võib mõjutada õitsemist. Kui lõigatakse valel ajal või liiga palju, võib see mõjutada ka õitsemist. Keskendu sellele, et lõigata loodud õied, samal ajal kui nende asetsevad või osa on juba kuivanud, on õitsemine ka kahjustatud.

Pühakoti jahukaste

Hortensia armastab soojust ja niiskust, sageli võtab aga seetõttu kahjustusi, kuid peamine põhjus on halb õhuvool ning lehestikule võib hakata tekkima pühakoti jahukaste. Seega peaksid selle probleemi ennetamiseks veenduma, et taimed oleksid istutatud kohtadesse, kus õhuvool hoitakse korras..

Lahendused, kui hortensia ei õitse

Lisavalgustus

Hortensia armastab palju päikesevalgust, kuid liiga palju ka päikesepaistet ei ole hea. Kui märkate, et teie hortensiad ei õitse, on hea proovida neile lisavalgustust anda. Selleks ajaks, kui päikesetõus tabab hortensiat, peaks päike ise olema muutunud juba heledamaks.

Kasvatage neid huumuses muldades

Kasvatades huvitavaid hortensia sorte nõuab muldi, mis on rikkalik toitainete ja orgaaniliste ainetega. Sellises mullas leidub ka vajalikku niiskust ja õhu- ning valguspuuduse korral võtab hortensia selles toitumist. See on oluline faktor, mis aitab parandada hortensia õitsemist.

Korralik kastmine

Taimedel on vaja niiskust, et kasvada tugevalt ja _Pidada tamisi asendamatuks osaks kogu aiaga__Sellisel juhul toimib hortensia veega sama, vajades mitte ainult korralikku kastmist, vaid ka piisavat niiskust.

Lõika õigel ajal

Hortensia lõikamine on oluline protsess, kuid kui seda tehakse valel ajal, võib see negatiivselt mõjutada õitsemist. Lõika välja ainult kuivanud õielillede osi ja selle tulemusena parandad lille õitsemist.

Pühakoti jahukaste ennetamine

Kuna hortensia armastab soojust ja niiskust, on see altid ka pühakoti jahukastest. Seepärast peaksite ennetamiseks veenduma, et istutate need rikkaliku õhuvooluga kohtadesse. Kuid kui see sellegi poolest ilmneb, siis tuleks taimed (kui soovid seda tõhusalt ravida) pritsida keskkonnasõbraliku taimemürkkemagossa.

Lõpetuseks

Hortensia on populaarne aiataim, mis on tuntud oma suurepärase õitsemise poolest. Kui aga probleemiks on hortensia õitsemisega seotud probleemid, võib see pettumust valmistada. Kuid nüüd tean, mida teha, kui täheldate hortensia kasvuga seotud märke. Veenduge, et teie taimel oleks piisavalt päikesevalgust, muld oleks toitaineterikas, piisavalt niiskust ja teatud ajahetkel tehtud lõikamine. Need näpunäited aitavad teil saavutada mis on kõige tähtsam hortensia ilusa, värviküllase ja pikaajalise õitsemise.