Nullkulu

Nullkulu

miks näivad pimedas kõik kassid hallid?

Miks näivad pimedas kõik kassid hallid?

Kas olete märganud, et öösiti näivad kõik kassid hallid? Kas see on illusioon või tõepoolest tõsi? Tegelikult võib vastus olla mõlemad. Selles pika artiklis vaatleme pimedas olevate kasside välimust ja miks nad näivad olevat hallid. Lugege edasi, et saada põhjalik ülevaade sellest huvitavast nähtusest.

Silmade töö pimedas

Silma võrkkesta või siis retinat, mida meie silmad on väravaks, mis võimaldab valgust sisse. Võrkkesta sisaldab kahte tüüpi fotosensitiivseid rakke: kolvikesed ja koonused. Rodid on mugavuseks aga koonusega tegelevad tavaliselt värvid tagades loomuliku nägemise. Helendus tekib siis, kui meie silmad võrkkesta tagumisse ossa või siis pupillisse langeb. Silm sooritab tõeliselt põneva funktsiooni, mis muudab võrkkestale langenud valguse närviimpulssideks. Need impulsid saadetakse läbi optilise närvi otse ajju. Seejärel töödeldakse seda infot ajus ja seejärel see projitseeritakse tagasi meie silmadesse kvaliteetse nägemise jaoks.

Kuna öösiti on vähem valgust, siis võrkkesta on vähem valgust saanud retseptorites, mis on eksponeeritud üle võlli mis seega ei luba kvaliteetse pildi saamist. Vähene valgus tähendab ka seda, et roosid ja koonused lakkavad toimimast, mis vähendab nägemistäpsust. See võib objekte ja värve moonutada või isegi moonutada. Nii et pimedas nähtavad objektid pole sama selged ja tähed pole sama teravad, mis mõjutab objekti värvitoonide tajumist inimese silmade poolt.

Hallide kasside kummalised varjud

Kuidas see teema jõuab sellesse, et hallid kassid välja paistavad? Katted ja kasside karvad mängivad tohutut rolli. Kassi karva värvi tekib pigmendi melanotsüütide ehitamisel, kusjuures geneetika kontrollib, kui palju pigmenti karvkatte saamiseks kulub. Kuid karvade paigutus on veelgi olulisem selleks, et kassi värvi saada. Valgus võib valgustada kassi karva erinevatel nurkadel, mis muudab karva värvi tajumise keeruliseks. Kui valgus tuleb ola tippu siis kass näib läikivam kuna see tekitab läikivust, mismoodi saavad inimesed aru, et selle karvkatte pind on siledam. Öösel võib valguse allikaks olla ainult me kunstlik valgus, mis võib hajutada ja moonutada kassi karva, muutes selle halliks.

Kuid hallide kasside ilming ei pea tähendama, et kassi karvkatte karva pole üldse olemas. Mõned kassikarvad sisaldavad pigmendi, mis peegeldavad pimedas suurepäraselt ka vähe valgust. Selle tõttu võivad kassid Silmatorkava halli karva tunduda. Taevas ülenevä või kuuvalgel ööl helivad halli tooni kassid efektselt välja. Omaette ilmavaatega.

Mida hall kass tähendab?

Huvitaval kombel on hallid kassid seotud paljude märkide ja legendidega. Mõned kultuurid usuvad, et Olemas on üksnes hall kass, sest tema koht looduses on kõige tasakaalustatum, nii must- kui ka valge kass on liiga vastuolulised. Poeetiline lepingu võib näha natuke kõrgemal. See kassivärv on olnud alati koos meiega ja legendid peegeldavad seda korraga. Näiteks paljud inimesed usuvad, et hall kass toob õnne ja külastajad külastavad talumaja kingitusi toomas. Paljud usuvad ka, et halli kassi omamine kergendab halbu unenägusid.

Kokkuvõte

Pimedas näivad kõik kassid hallid seega, et valgust on vähem ja tume keskkond intensiivistab halli värvi. Kuid mõned kassid sisaldavad ka pigmendi,valgustpeegeldavad ja see võib mõjutada värvi tajumist. Sellegipoolest ei saa kassi karva täielikult jätta. Halli kassi alumine tähendus võib varieeruda kultuuriti, kuid paljud usuvad, et see toob õnne ja head õnne. Meil on olemas teadmised kassi karva värvimuutustest, mis põhjustavad selle efekti ja nad suudavad seda veelgi uurida – kasside kohta meil kunagi liiga palju infot ei ole.