Nullkulu

Nullkulu

mida kassid vihkavad?

“Mida kassid vihkavad”

Kassid on huvitav ja armas liik, kuid nagu kõik loomad, on neil ka omad vihkamise faktorid. Kui sa oled kassiomanik, siis oled kindlasti märganud, et kassidel on teatud asjad, mis neid häirivad. Allpool on välja toodud mida kassid vihkavad, miks nad vihkavad ja mida sa saad teha, et neid aidata.

Kassi jäätmed
Üks asi, mida kassid kindlasti ei armasta, on nende endi jäätmete lõhn või liiga palju prügi liivakastis. Kui kass tunneb, et ta ei saa piisavalt puhtalt ringi liikuda või liivakast on täis, võib see põhjustada käitumishäireid. Et aidata oma kassi mugavust tagada, on vaja regulaarselt liiva vahetada, pisikaste koristada ning paigutada kassile rohkem kui üks liivakast.

Pidev vaikimine
Kassid on tavaliselt väga vaiksed, kuid nad võivad vajada vahel ka tähelepanu. Kui kass tunneb, et teda ignoreeritakse, võib see tekitada käitumishäireid. Et aidata paremat sidet oma kassiga, on soovitatav aeg-ajalt temaga rääkida. See võib aidata luua tugevama sideme sinu ja kassi vahel.

Kõrge helitugevus
Teine asi, mida kassid väga ei armasta, on kõrge helitugevus. See võib olla midagi lihtsat nagu tolmuimeja või midagi keerulist, nagu torm või ilutulestik. Kassid võivad tunda end ärevana või hirmununa. Selle asemel võite proovida süüdata lõhnaküünlaid või mängida rahulikku muusikat, mis aitab kassi lõdvestuda.

Haigused
Kassid võivad olla väga haavatavad ja neil võib olla hulgaliselt terviseprobleeme, nagu näiteks seedetrakti haigused või hingamisteede infektsioonid. Kui kassil on terviseprobleemid, võib see tekitada käitumishäireid, nagu näiteks liiga palju magamine, isutus või halb meeleolu. Parem võimalus on hoida oma kassi regulaarselt veterinaarvisiitidel, et aidata teda tervena hoida.

Kokkuvõte
Kassid ei ole alati lihtne liik ja neil on omad asjad, mida nad vihkavad. Liiga palju tolmu või liivakasti ebameeldiv lõhn võib tekitada käitumishäireid, samuti võib kõrge helitugevus või pidev vaikus mõjutada kassi heaolu. Kuid teades, mida teie kassidele meeldib ja mida ei meeldi, saate neid aidata ja luua tihedama sideme oma lemmikloomaga.