Nullkulu

Nullkulu

miks mitte etv?

Miks mitte ETV: ETV pika ajaloo ja tähendusest tänapäeva maailmas

ETV loodi 1950. aastal ning on Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) järel teine suurim telekanal Eestis. ETV on teinud ajaloo jooksul palju muudatusi, et täita paremini vaatajate ootusi ja vajadusi. Selles artiklis arutleme, miks ETV on täna jätkuvalt oluline osa Eesti meediamaastikust ning miks peaksime selle peale rohkem tähelepanu pöörama.

Ajalugu

ETV on Eesti ajaloo jaoks oluline institutsioon. 1955. aastal edastas ETV Eesti Televisiooni esimese telesaate “Meie Maa” ja alates sellest hetkest on ETV olnud Eesti public service televisiooni rajaja, arendaja ja kultuuriülekannete vahendaja. ETV oli ka esimene televisioon, mis edastas “Laulupidu”. ETV läks 1995. aastal üle nädalasele 24-tunnisele edastusele samaaegselt värskendades oma logo ja reklaami ning laiendas programmi sisu.

Tänapäev

Täna on ETV maja Eesti Kultuurkapitali hoone kõrvalaasa naabruses, kus see on Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) koduks. ETV edastab uudiseid, kultuurisaateid, spordisaateid, dokumentaalseid saateid, filme ja pooleliolevaid seeriaid. Muusikasaateid, ajaloo- ja reisisaateid ning meelelahutussaateid. Omaette väärtus on “Eesti laul” ja hiljuti loodud “Riigikogu Toimetised”.

ETV kvaliteetne sisu

ETV on ka tuntud oma kvaliteetse programmi poolest. Eesti ainsa rahvuskanalina pöörab ETV erilist tähelepanu oma programmi valikule, et tagada telesaadete kõrge kvaliteet. Eesti avaliku televisiooni vabaduse tase on Euroopa tabelis ohualas.

Eesti kultuuri edendamine

ETV on Eesti kultuuri oluline edendaja. ETV-s on kvaliteetne kunstitoodete ning kultuurisaadete programm. ERRi ja ETV pakutav sisu on hea taustainfo andja Eestikeelsele haridussüsteemile ning väärtuste kujundamisele. Muusicia on üks näide. Viimaste aastate saatesarjade seas 🙂 „Tähed muusikatööstuse taevas“ ja „Eesti otsib superstaari“ on saanud ka rahvusvaheliste lavade poolehoidu.

Eesti identiteedi kujundajana

Üks ETV olulisemaid rolle on Eesti identiteedi kujundajana ning Eesti demokraatiaprintsiippide propageerimisel. ERR-i ja ETV tegevus on Eesti riigi arengus silmapaistval kohal. ETV-s on ka jõudnud mitmeid rahvusvahelisi programme nii laste kui ka täiskasvanute suunast. Kultuurisaated, Spordiülekanded ja uudiskirjandus pakuvad kvaliteetseid arutluskäike Eesti poliitikatest ning selle mõjust rahvusvahelisele areenile.

Järeldus

Kokkuvõtteks on ETV Eesti meediaajaloo oluline marker, mis pakub kõrgetasemelisi saateid laias programmispektris. ETV on oluline Eesti kultuuri kandja ning demokraatia hoidja ja Eesti identiteedi kujundaja. Eesti riigi arendamisega seotud küsimuste kajastamisel on ETV-l väga tähtis roll, lubades meil vastata kõikidele võimalikele küsimustele ning välja tuua Eesti erinevaid külgi meie kultuuris ja identiteedis.