Nullkulu

Nullkulu

kes see muu koera saba kergitab kui mitte koer ise?

Kes see muu koera saba kergitab kui mitte koer ise

Koerad on maailma ühed armsamad ja truud loomad. Nad on ustavad kaaslased ja tunnevad sageli omaniku emotsioone. Kui koer on õnnelik, siis lehvib tema saba rõõmsalt, kuid kui ta on kurvastunud või hirmunud, siis see langeb. Kas sa oled kunagi mõelnud, miks koerad saba kergitavad? Kes see muu koera saba kergitab, kui mitte koer ise?

Koera saba on üks tema kõige olulisemaid kommunikatsioonivahendeid. Kui koer on õnnelik või sotsiaalne, siis ta lehvib oma saba kiiresti üles ja alla. Kui ta on hirmunud või ebakindel, siis ta hoiab oma saba madalal või tõmbab selle oma jalgade vahele. Kui ta on kaitsevalmis või agressiivne, siis tõstab ta oma saba üles ja hoiab seda kindlalt.

Koera saba kergitamine on tegelikult koera viis teiste koerte ja inimestega suhtlemisel. Saba kergitamine on signaal, mis näitab, et koer on sotsiaalne ja sõbralik ning soovib suhelda. Kui saba lehvitab kiiresti, siis koer tavaliselt hingeldab ka ja võib tunduda, nagu oleks ta naeratamas.

Kui koera saba on aga alla surutud, siis võib see viidata hirmule, ärevusele või haavatavusele. See näitab, et koer ei soovi suhelda ja võib olla valmis kaitsma enda territooriumi või omanikku. Kui koer on agressiivne, siis tõstab ta sageli oma saba kõrgele ja hoiab seda kindlalt, et näidata oma valmisolekut võidelda.

Kas koerad kergitavad sageli saba, et näidata oma õnnelikkust? Jah, enamasti tõepoolest. Kui koer on rõõmus, siis on tema saba kergelt kaardus või peaaegu nõgus. Kui koer on ülimalt õnnelik ja põnevil, siis võib ta lausa saba tagant ettepoole ja eriti kiiresti lehvitada.

Saba liigutamine on koera kehakeele peamine osa ja seda tuleks tõlgendada täielikus kontekstis, mitte ainult saba kergitamisepõhjal. Muidugi võib koera saba kergitamist tõlgendada koera meeleolu peegelduse pinnalt, kuid see ei ole alati kõige täpsem viis selle mõistmiseks, mida koer tunneb.

Oluline on ka see, kellele koer oma saba kergitab. Ta võib kergitada oma saba paljudel erinevatel põhjustel, võib-olla selleks, et tutvuda teise koeraga, saada koos mängida või lihtsalt näidata oma rõõmu, et omanik koju tuli.

Kokkuvõttes on koertel palju erinevaid viise enda väljendamiseks ja ühiskonnas toimuvate sündmustega suhtlemiseks. Saba kergitamine on üks nendest olulisematest väljendusviisidest ja seda tuleks alati tõlgendada kontekstis, mitte ainult lihtalt “koer rõõmustab”. Lõppude lõpuks, kes see muu koera saba kergitab, kui mitte koer ise?