Nullkulu

Nullkulu

mida võib venemaale kaasa võtta?

Mida võib Venemaale kaasa võtta – praktilised näpunäited reisijale

Kui planeerid reisi Venemaale, siis tasub kindlasti mõelda, mida reisile kaasa võtta. Oma kogemustest lähtudes oleme koostanud selle artikli, et aidata Sul end võimalikult mugavalt ja turvaliselt tunda. Alustame olulisematest asjadest.

Pass ja viisa

Venemaale reisimise korral on vaja passi ja viisat. Veendu enne reisi, et Sinu pass oleks kehtiv vähemalt kuus kuud pärast Venemaalt väljumise kuupäeva. Lisaks kontrolli, kas Sul on sobiv viisa, kas see on kehtiv ja kas Sinu pass ja viisa andmed kattuvad.

Riided ja jalanõud

Venemaa on suur ja mitmekesine maa, seega võta selga ilmastikule vastav riietus. Kui külastad suveperioodil Venemaad, siis ära unusta võtta kaasa ka kergemaid riideid, kuid valmistu ka jahedama ilmaga. Sügisel ja talvel külastades võta kindlasti kaasa soojad rõivad, müts ja kindad. Jalanõudeks sobivad mugavad ja veekindlad jalanõud.

Rahvusvaheline reisikindlustus

Reisikindlustus on väga oluline, kui sa reisid Venemaale. See tagab Sinu turvalisuse ja kaitseb Sind erinevate ootamatute sündmuste eest, näiteks varguse, haigestumise või õnnetusjuhtumi korral. Kontrolli kindlasti enne reisi, et Sinu reisikindlustus oleks kehtiv Venemaal viibides.

Elektroonika

Venemaal on sama pistikupesa tüüp kui Euroopas, seega võid kaasa võtta oma elektroonilised seadmed, mida kodus kasutad. Kuid ära unusta võtta kaasa ülemaailmset pistikupesa adapterit, kui Sa reisid väljastpoolt Euroopat.

Ravimid

Venemaal on teistlaadi ravimipoliitika kui Euroopas ning seega on mõningaid ravimeid, mida ei pruugi Venemaal kätte saada. Seetõttu oleks mõistlik kaasa võtta oma vajalikud ravimid, kindlasti aga kaasa võtta reisiapteek, kuhu mahub esmaabivahendite ja valuvaigistite komplekt.

Veepudel

Venemaa suurem osa on kaetud loodushoiualade ja metsadega. Seetõttu võiksid kaasa võtta veepudeli, et saaksid vett osta või võtta kaasa endaga reisimise ajaks. Seeläbi aitad ka keskkonda – vee pudelpudeli kasutamisega toodetakse vähem plastikjäätmeid.

Keeleoskus

Kuigi venelased räägivad väga hästi inglise keelt, siis nende keeleoskus pole siiski alati garanteeritud. Seetõttu oleks väga kasulik võtta kaasa ka sõnaraamat ning õppida mõned põhilised fraasid, mis aitavad suhelda Venemaa kohalike inimestega.

Transpordi hõlbustamiseks

Venemaal on suur ja keerukas transpordisüsteem, mistõttu oleks mõistlik varuda aega ning vajalikke abivahendeid, millega saaksid lihtsamalt liikuda. Üks selline vahend on navigatsiooni-rakendus, mis aitab leida asukohta ja seega ka reisi ajal paremini orienteeruda. Lisaks võiks kaasa võtta metrooplaani või bussikaardi, et kohapeal hõlpsamini orienteeruda.

Turvalisus Venemaal

Turvalisuse tagamiseks Venemaal, räägime ka teemast, mis on tundlik. Venemaal tuleb igal ajal olla valvas, kuna on teatatud kuritegevuse suurenemisest viimase aja jooksul. Seetõttu oleks mõistlik hoiduda julgetest ja avalikest kohtadest, hoida oma dokumente ja valuasju enda kätte, mitte jätta neid kohvrisse. Samuti on oluline vältida otseseid vaidluseid või solvanguid kohalike inimestega. Turvalisuse tagamiseks tuleks kaitsta ennast igal viisil, kaasa arvatud viiruste vältimiseks pea meeles käsi hügieeni ja kasuta desinfitseerimisvahendeid.

Kokkuvõte

Venemaa on suur ja mitmekesine maa, mistõttu tasub reisile minnes varuda aega ning kaasa võtta hoolikalt valitud varustus. Kindlasti võta kaasa ka igapäevaseks tarbimiseks vajalikud asjad nagu plaastrid, hügieenivahendid, rahakott ja liiguta ennast mugavate jalanõudega. Olles ettevaatlik ja turvalisuse tagamiseks läbimõeldud, saad oma reisi Venemaale suurepäraseks kogemuseks muuta.