Nullkulu

Nullkulu

mida teha tallinna vanalinnas?

Mida teha Tallinna vanalinnas? – Unustamatu päev Euroopa ajaloos

Tallinna vanalinn on üks neist imelistest kohtadest Euroopas, kus võid siseneda ajaloo maailma, tunda kiriku kargeimaid rahu palve käes, otsida ja avastada idüllilisi perekondlikke restorane või hankida käsitööna valmistatud kingitusi. Soovitan põnevaks ja meeldejäävaks kogemuseks planeerida terve päeva, et nautida Tallinna vanalinn, Euroopa ainus keskaegne linn, mis on lisatud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Saabudes Tallinna, soovitan jalutada kogu tee alla vanalinna. Naudi linna ilusaid vaateid ja jõuate kohe linnuse väravani. Jõudnuna sinna, külastage Toompea lossi, et saada tuttavaks Eesti valitsuse kohaga. Nautige imelisi vaateid linna nurgast ja Toompea mäest.

Jätkates oma matka vanalinnas, jõuad ühele Euroopa suurimatele väljakutele, Raekoja platsile. Selle imelise väljaku ümber on huvitavaid perekondlikke restorane. Soovitan Munga tänava ja Lai tänava ristmikut, kus saate proovida Eesti omaloomingulisi roogasid. Näide, restoran Olde Hansa, on end tõestanud kui parim restoran Tallinnas. Näita kindlasti tõendit!

Õiglust tehes, ei saa me ignoreerida vanalinna tuhandeid aastat ajalugu. Toomkirik, Peeter-Pauli kirik, Püha Oleviste kirik, Aleksander Nevski katedraal ning Teaduste akadeemia mälestuskirik on vaid mõned linna ehitistest, mis on väärt külastamist. Igal kirikul on oluline lugu, meie ajaloo ja kultuuriga seotud lugu, mis vaimustab teid olemasoleva võlu tundmaõppimise võimalustega.

Vanalinnas asuvad ka kohustuslikud kultuurikeskused. Katariina käik on kuulus käiguskäik, kus saab näha käsitöölaatade ja kauplustega kaetud kitsaid ja hubaseid tänavaid. Koht, kus leiad tõesti hea käsitöö. Samuti tutvuge Raeapteegi ajalooga, mis asub keset raekoja platsi juures. Toome Teie teadmiseks, et Raeapteegi kohta on dokumentaalfilm.

Viimaseks, kuid mitte vähem oluliseks peaks teie reisil olema kohustuslik külastus Vene tänava turule. Turul saate tutvuunäiteks praeguse Eestimaa ajaga. Turg on rikkalik erinevate maitseainete ja käsitööga, mida on Paksem kui sa näed kuskil mujal.

Kokkuvõttes on Tallinna vanalinn üks nendest kohtadest, kus saate tunda kirevat ajaloo hõngu. Mitte ainult ehituslikus mõttes, vaid ka kultuurilis-staatilises mõttes. Tallinna vanalinn on koht, kus olete tagasi ajaloos vanas Euroopas, mis tänapäeval on suurepärane eeskuju õppimiseks.

Oleme kirjutanud selle artikli, püüdes kajastada asukohal Tallinna vanalinnas endas olevaid ainulaadseid kultuurilisi ja ajaloolisi võlusid. Loodame, et saime teile edasi anda kirjelduse võrratust kogemusest, mis ootab teid Tallinna vanalinnas ja me aitame teil unustamatu päeva planeerida. Kui olete joovastavat ja täis ootusi pakkuvat kogemust saanud, siis jagage seda meiega julgesti. Seda oleks rõõm kuulda!