Nullkulu

Nullkulu

mida teha vanalinnas?

“IDA-TALLINNA VANALINN: Mida teha vanalinnas”

Tere tulemast Tallinna, suvepealinnade paremast paremale! Tallinna vanalinn on kahtlemata üks maailma ilusamaid keskaegseid piirkondi, mis pakub mitmesuguseid tegevusi ja vaatamisväärsusi. Kui otsite tegevusi ida-tallinna vanalinnas, siis oleme koostanud nimekirja soovitustest, mida teha ja kus käia.

Alustuseks soovitame külastada Toompea lossi ja vaateplatvormi. See vana kindluseplokk koosneb mitmest erinevast hoonest, sealhulgas Toompea lossist, mida kasutatakse tänapäeval Eesti parlamendi hoone osana, ja vaateplatvormi, kus pakutakse majesteetlikku vaadet Tallinnale.

Suurepärane koht ida-tallinna vanalinna külastamisel on ka Niguliste kirik, mis tuntakse ka kui Püha Nikolause kirik. See keskaegne hoone on täis põnevaid ajaloolisi fakte ja kunstiteoseid, näiteks UNESCO poolt kaitstud Bernt Notke maal “Surmatants”, mis on maailma üks tuntumaid keskaegseid kunstiteoseid.

Kolmandaks soovitame külastada Balti jaama turgu, kus avaneb teile võimalus proovida erinevaid Eesti toite ja kuulata traditsioonilist eesti muusikat. Saate nautida lõbusat õhkkonda ja osta traditsioonilisi käsitöötooteid.

Teine huvitav koht, mida ma soovitan külastada, on Viru värav. See kaunis maamärk, mis on kaasaegne sissepääs ida-tallinna vanalinna, pakub külastajatele suurepärast võimalust osta suveniire ning näha Tallinna seinu sisemisest küljest.

Kui olete ajaloo- ja kultuurifänn, siis soovitan külastada Tallinna linnamuuseumi, kus on võimalik saada läbi põneva ja interaktiivse väljapaneku põhjalikum ülevaade Tallinna ajaloost, kohalikest legendidest ja kuulsustest.

Kui vajate värskendust, siis looge jahutav kogemus kohvikus “Koogimeister”, mis autoritarköögi konseptsiooni kohaselt pakub erineva sisuga maitsvaid kooke. Külastajad saavad nautida šokolaadi-, puuvilja-, karamelli-kooke ja palju muud. Kõik koogid valmistatakse kohapeal värsketest ja kvaliteetsetest koostisosadest.

Lõpuks soovitan külastada Tornide väljakut, mis on tänapäeval populaarne meelelahutuskeskus. Selle ajaloolise väljaku mitmete keskaegsete tornide vahel on palju võimalusi lõõgastumiseks, näiteks suurepäraste restoranide või kohvikute külastamine, kaasaegse unikaalse shopping kogemuse saamine, töötubade külastamine või mõnusate tegevustega nagu room escape või lasersõda osalemine.

Ida-tallinna vanalinnas on palju võimalusi avastamiseks ja meelelahutuseks, olgu see siis ajaloolise mitmekesisuse või uusima trendikuse poolest. Me loodame, et see artikkel annab teile hea ülevaate kõigest, mida ida-tallinna vanalinnal pakkuda on. Soovime teile head reisi ning nauditavat ajaveetmist!