Nullkulu

Nullkulu

mida teha riias talvel?

Mida TeHa Riias Talvel

Tervitused! Kas olete kunagi mõelnud, mida teha Riias talvel? Ehkki talv pole tavaliselt kõige populaarsem aeg turistidele, on Riial sel aastaajal endiselt palju pakkuda. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil valmistuda külma ja ilusale ajale, et näha Riiat oma talvistes ilmetes.

Jõuluturud

Riia on tuntud oma kaunite jõuluturgude poolest. Turgudel on avarad baarid, kus pakutakse kohapeal valmistatud kuumi jooke ja tervislikku toitu. Pakutakse ka kuumal pliidil valmistatud traditsioonilisi Riiast pärit sööke, näiteks karbonaade ja kamaqiga (“kaeraga”). Lisaks on palju käsitööd, mida saate osta endale või kingituseks. Kõige populaarsemad jõuluturud on Vana-Riias, kesklinnas ja Riia lauluväljakul.

Tehisrajad uisutamiseks

Kelgutamine, suusatamine ja uisutamine on talvine lemmik. Riiale on lai valik uisutamis- ja kelguradu, sealhulgas Lojase järv, Ozolnieki uisutamisrada ja “Mīlgrāvja” jalutusrada, kus saate oma oskusi näidata või neid harjutada. Kui te pole kunagi uisutanud, ei pea te muretsema – usaldusväärsete juhendajate käe all saate kergesti samm-sammult õppida.

Saunad ja spaad

Külm ilm võib olla jõuline, kuid peate ka meeles pidama, et saunad ja spaad on teie jaoks avatud. Riias on palju saunasid ja spaasid, mis pakuvad erinevaid teenuseid: alates massaažitest kuni basseinide, jääruumide ja aurusaunadeni. Spaades on tavaliselt samuti võimalus saada tervislikku toitu, nii et saate ennast maksimaalselt hellitada.

Muuseumid ja galeriid

Muuseumid on talvistel päevadel ideaalsed, kus saate veeta aega ja avastada uusi asju. Riias on palju muuseume, mis on avatud aastaringselt, nagu Riia Ajaloomuuseum ja Riia Kunstimuuseum. Seal on ka väiksemaid galeriisid, et saaksite oma kindla maitse korral leida kunstiteoseid, mis sobivad just teile.

Ekskursioonid

Viimased, kuid mitte vähem olulised, võiksite minna linnaga ekskursioonidele, mis sobivad hästi neile, kes ei taha jääda lihtsalt hubasesse hotellituppa. Nende hulka kuulub näiteks kaunite kohtade nagu Daugava jõgi ja St. Peteri kiriku vaatamisväärsused, mida saate näha linna tippkokkuleppes. Samuti on võimalus minna karusellidele ja mugavatele kulgemisvahenditele, mis viivad teid Riia peamiste vaatamisväärsuste juurde.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et Riias leiab talvel hulgaliselt tegevusi. Alates jõuluturgude külastamisest ja uisutamisest kuni avastamist väärivate muuseumideni, ei pea te jätma maagilist linnapäeva ja õhtut vahele. Soovitame korralikult riietuda külma vastu ning läheneda seiklemisele soojus ja avatud meeltega.