Nullkulu

Nullkulu

mida teha tallinnas talvel?

Mida teha Tallinnas talvel: näpunäiteid, kuidas nautida külma aastaajal

Talv on käes! Temperatuur langeb ja lumi hakkab vaikselt maha tulema. See on aeg, mil Tallinn muutub veelgi maagilisemaks. Kui otsid midagi, mida talvel teha, et linnast parimat võtta, siis see artikkel on just Sulle. Tutvustame Sulle mitmeid ideid, kuidas talvel Tallinnas aega veeta.

Külasta Tallinna vanalinna

Tallinna vanalinn on võluv igal aastaajal, kuid see on eriti ilus talvel. Tuled, mis kaunistavad tornide tippe, ning moodsad valgustuskujundused panevad vanalinna elama ja särama. Külasta raekoja platsi, kus korraldatakse traditsioonilist jõuluturgu. See on ka ideaalne koht, kus maitsta Tallinna kuulsat glögi ja osta mõni meene.

Talvine jalutuskäik

Talvine jalutuskäik on ideaalne viis avastada linna ka külmal aastaajal. Tallinnas on palju kauneid parke ja rohelisi alasid, kus saab jalutada, hingata värsket õhku ja nautida linna vaateid. Üks sellistest kohtadest on Pirita terviserada, mis kulgeb mööda Tallinna rannikut ja pakub võrratuid vaateid vanalinnale.

Külasta talviseid üritusi

Talvisel perioodil toimub Tallinnas palju huvitavaid üritusi. Kui jõuluturg tundub igav, siis selle asemel võid külastada mõnda kontserti, teatrit või mõnda muud kultuurisündmust. Näiteks võid külastada Von Krahli teatrit, kus toimub palju huvitavaid etendusi ja lavastusi.

Talvised sportlikud tegevused

Kui Sa oled rohkem sportlik tüüp, siis sobib Sul kindlasti talviste tegevuste tegemine Tallinna oludes. Suusatamine ja uisutamine on suurepärased võimalused veeta aega pere või sõpradega. Kadrioru staadionil saab uisutada, ning kui Sul pole varustust, siis on võimalik koha peal rentida. Kui soovid suusatada, siis Tallinna lähistel on palju suusakeskusi, kus saab nii klassikalist kui ka murdmaasuusatamist harrastada.

Maitse Tallinna talvekohvikuid

Tallinna talvekohvikud on talvel suurepärased kohad, kus võib nautida kohvi või teed. Kui lisaks soojale joogile otsid ka midagi kerget suupisteks, siis talvekohvikud sobivad Sulle suurepäraselt. Kaks populaarset talvekohvikut on Cafe Lyon ja Café Mademoiselle.

Tutvu Eesti ajalooga

Talvisel perioodil on eriti hea aeg, et tutvuda Eesti ajalooga. Näiteks saad külastada Tallinna Ajaloomuuseumi, mis asub vanalinnas. Siin on võimalik tutvuda Tallinna ja Eesti ajalooga väga interaktiivsel viisil.

Kokkuvõte

Tallinna talv on täis mitmekesiseid tegevusi. Alates jalutuskäikudest ja ringkäikudest linnas kuni talviste sportlike tegevuste ja ajaloo uurimiseni, pakub Tallinn talvisel ajal palju avastamisrõõmu. Kindlasti tasub külastada traditsioonilist jõuluturgu raekoja platsil, maitsta Tallinna kuulsat glögi ja nautida linna maagilist õhkkonda.