Nullkulu

Nullkulu

mida teha pärnumaal?

Mida teha Pärnumaal

Kui oled kunagi külastanud Lõuna-Eestit, siis kindlasti oled kuulnud ilusast linnast Pärnust. Pärnu on üks populaarseimaid suvituskohti Eestis, kus asub ka Eesti suurim SPA-keskus. Kuid Pärnul on palju muudki pakkuda peale päikese, mere ja SPA. Selles artiklis toome sinuni parimad tegevused, mida teha Pärnumaal.

Pärnu rand

Pärnu rand on pikk ja lai, valge liivarand, ning uhkelt paistab seal ka sinine lipp. Rannapiirkond on ideaalne koht päevaseks piknikuks, sulistamiseks, päevitamiseks või lihtsalt puhkamiseks. Pärnu rand on ka osa RMK matkarajast, kus on matkarada, mis ulatub rannapargist kuni meie kuulsaima paiga Pärnu Uue kirikuni.

Seikluspargid

Lastele sobib ideaalselt seikluspargi külastamine. Pärnu seikluspargid pakuvad suurepärast aktiivset tegevust nii lastele kui ka täiskasvanutele. Seikluspargid on täis kaasaegset varustust ning professionaalseid juhendajaid, mis annavad külastajale hea elamuse.

Jalutuskäik Pärnu südalinnas

Pärnu südalinn on Pärnu asula keskne osa ning tuntud oma arhitektuuri poolest. Jalutuskäik Pärnu südalinnas viib külalised tagasi 19. sajandisse, pakkudes suurepärast võimalust tutvuda Pärnu ajalooga. Südalinnas saab näha Pärnu randa, Pärnu riviera ilu ning tasteeri restorane.

Pärnu muuseumi külastus

Pärnu Muuseum on kohustuslikud koht kõikidele ajaloo- ja kultuurihuvilistele. Muuseumis on muljetavaldav väljapanek, mis annab ülevaate Pärnu ajaloost. Näha saab fotosid ja artefakte, mis ulatuvad sajandite taha ning mis annavad ajaloolise ülevaate sellest, kuidas Pärnu kujunenud on.

Prangli saare külastus

Prangli saar asub Pärnu külje all ning on üks Eesti väiksemaid saari. Saarel on äärmiselt ilus ja rahulik atmosfäär, ning see on ideaalne koht inimestele, kes soovivad veeta midagi rahulikumat ja privaatsemat. Saare külastamine on kohustuslik tegevus neile, kel elus asjad liiga kiireks läinud.

Kultuurisündmused

Pärnus toimub aastaringselt palju kultuurisündmusi. Pärnu Kultuurimaja pakub külastajatele suvekontserte, filmifestivale, teatrietendusi ja palju muud. Lisaks on siin ka Pärnu Raekoda ning Pärnu Uue kiriku kontsertidega avalikuks kasutatav siseõu.

Loodusmatk

Pärnumaa on tuntud oma kauni looduse poolest. Suurepärane viis selle nautimiseks on minna loodusmatkale. Loodusmatka abil saad tutvuda erinevate looduslikes paikades, näiteks jõega kus saab süsta sõita, või metsas kus on Sauga mõis.

Toitlustamine

Pärnumaa on tuntud ka oma suurepärase toidu poolest. Siin saab maitsta erinevaid Eesti traditsioonilisi roogasid, näiteks mulgikapsaid, sülti ja paksupajasaia. Lisaks on siin ka palju kohvikuid ja restorane, kus pakutakse rahvusvahelisemaid roogasid.

Pärnu on üks parimaid puhkuse sihtkohti Eestis, ning siin on tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Tule Pärnu maale ja naudi suve parimat aega.

Kokkuvõte

Pärnu on justkui sümbol Eesti suves, kus leidub palju tegevusi nii linnas kui ka looduses. Seda Kurnatud linnaääre loodusmatka soove täita võib kohalik reisijuht, kui aga draivi on siis enda käe all on autoeesõigus. Siin on palju vaatamisväärsusi, muuseumidest rannani ning lisaks on siin palju ka professionaalseid spordiüritusi, näiteks sõudesõite, jalgsimatku ja võrkpalliturniire. Pärnu on lisaks ka üks parimaid kohti välismaalastele, kus Eesti nautimist alustada. Seega, kui soovid päikesepaistelist puhkust, põnevat ajalugu ja kultuuri ning kauneid loodusseike – oled valinud ideaalse paiga.