Nullkulu

Nullkulu

mida teha leedus?

“Mida teha Leedus”: reisijuht parimate kohtade külastamiseks
Leedu on kaunis ja mitmekesine riik, kus külastajale leidub vaatamisväärset igale maitsele. Alates ajaloolistest kindlustest kuni maaliliste rannikualaadeni, Leedu pakub midagi kõigile. Selles artiklis pakume teile parimaid kohti külastada ja asju, mida Leedus ette võtta.

Vilnius

Vilnius on Leedu pealinn ning ideaalne sihtkoht ajaloohuvilistele. Selles Barokklinna vanalinnas on rohkem kui 1000 ajaloomälestist, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Sinu reisi kõrgpunktiks võib olla kindlasti Vilniuse loss, mida peetakse Leedu rahvuslikuks aardeks. See imeliselt renoveeritud kindlus on koduks mitmele Leedu kunstimuuseumile. Muidugi, kui oled ajaloohuviline, siis ei tohiks jätta külastamata ka Vilniuse katedraali.

Neringa

Neringa on kaunis ja rahulik mererannikualaade, mis asub Läänemere kaldal. See on ideaalne koht, kus nautida päikest ja mereäärseid jalutuskäike. Kui sa otsid lõõgastumist mererannal, siis peaks Neringa olema sinu sihtpunkt.

Klaipeda

Klaipeda on rannikulinn, mis reeglina läbib enamiku turistide reisi ajakavast. See Läänemere sadamalinn on koduks mitmetele vaatamisväärsustele ja kultuuriobjektidele. Klaipeda peamised vaatamisväärsused on Klaipeda loss ja Meremuuseum ning moodne Rahvusvahelise Nüüdiskunsti Muuseum.

Druskininkai

Druskininkai on kuurortlinn, mida on külastanud tuhanded turistid, kes otsivad tervendavat mõju. See linn asub Leedu kauni järve ääres, kus on võimalik rännata mööda kiviaedu ja imetleda metsikut loodust. Druskininkaist leiad ka mõnusaid spaahotelle ja kohalikud restoranid pakuvad suurepäraseid kalaroogasid.

Trakai

Trakai on keskaegne linn, mis asub Vilniuse lähedal, ning on tuntud oma Trakai lossi poolest. Lossi on tegelikult kolm. Lossi kompleks on ehitatud järvele, muutes selle vaatepildi tõepoolest võluvaks.

Kernave

Kernave asub põhjarannikul ning on tuntud oma Läänemere serveeritud ananassi pakkumise poolest. See on ka üks vanimaid linnuseid Leedus, mis on oodatud turistide ja ajalooliste huviliste seas. Kernaves on veel mõned maalilised vaatamisväärsused, nagu näiteks Pajauta jugad ja Kernave arheoloogiline muuseum.

Žemaitija rahvuspark

Žemaitija rahvuspark on looduskaitseala, mis asub Leedu põhjaosas. See on suurepärane koht, kus nautida loodust ja matkata. Laialdase virvarri kogemuse jaoks peaks kindlasti proovima väljasõitu Trakaisse ning Klaipeda “hobuseküla” Ventes Ragase rannikule.

Aukštaitija rahvuspark

Aukštaitija rahvuspark asub Leedu idaosas ja hõlmab üle 400 järve ja jõe. See on suurepärane sihtkoht, kus nautida loodust ja osaleda õppereisidel, mis tutvustavad Leedu rahvakultuure ja ajalugu. Selles rahvuspargis on ka võimalik jõuda ühele nendest Lõunalaadsetest Äswitzi saartest, mis pakuvad vastupidist vaadet rahu, loodusliku ilu ja harjutada välistreppi.

Suduva künkad

Suduva künkad on Leedu tuntuim looduslik vaatamisväärsus, mis asub Leedu lõunaosas. Suduva künka serval asuvad kolm ristkülikukujulist kaljuplatood, kus igal platoor on oma unikaalne tähendus.

Kokkuvõtteks on Leedu täis võluvaid ja imelisi kohti, mida külastada. Käesolevas artiklis oleme avastanud Vilniuse ülima ajaloo, Neringa hulga mereäärseid vaatamisväärsusi, Klaipeda ranniku, Druskininkai loodusmaastiku, Trakai ajaloolised kohad ja Kernave masaivaažikoha, Žemaitija rahvuspargi ilu ja Aukštaitija rahvuspargi metsikut elutuba ning Suduva künkaid.
Vaatamata selle sisukale sisule, oleme aru saanud sellest, kuidas need kohad aitavad meil paremini mõista Leedut ning kuidas need nii paljusid külastajaid endasse haaravad. Loodame, et see artikkel inspireerib teid lisama Leedu oma järgmisse reisiplaani.