Nullkulu

Nullkulu

mida leedus teha?

“Mida Leedus teha?” – Kõik, mis peaks teadma enne Leedu reisile minekut

Kui oled plaaninud reisi Leetu ja otsid inspiratsiooni ja ideid selleks, mida seal ette võtta, siis oled jõudnud õigesse kohta! Selles põhjalikes artiklis jagame kõike, mida peaks teadma enne Leedu külastamist ning mida seal ette võtta.

Tutvustus

Leedu on Läänemere äärne riik, mis asub Poola, Venemaa, Valkvene ja Läti vahel. Selle pealinnaks on Vilnius, mida peetakse üheks Euroopa kaunimatest keskaegsetest linnadest. Leedu on populaarne turismisihtkoht, mis meelitab külastajaid oma kauni looduse, rikkaliku ajaloo, kultuuri ja gastronoomia poolest.

Kuidas üle piiri?

Enne Leetu reisimist peab olema kehtiv pass või ID-kaart. Kuna Eesti ja Leedu vahel pole piirikontrolli, on Eesti kodanikel vaja ainult ID-kaarti. Kui lendate Leetu, siis tuleks enne lennu broneerimist hoolikalt uurida kehtivaid reisipiiranguid COVID-19 pandeemia tõttu.

Kliima

Leedu kliima on niiske mandriline, kus talved on külmad ja lumised ning suved soojad ja päikeselised. Kõige soojemad kuud on juuli ja august, mil temperatuur võib tõusta kuni +30 kraadi. Kliima talvel võib olla väga külm ja temperatuur võib langeda alla -20 kraadi.

Transport

Leedus on mitmeid võimalusi transpordiks. Kõige populaarsem on autoga reisimine, kuid saab ka kasutada rongi- ja bussiliiklust. Leedu linnades on hea taksosüsteem. Taksod on üsna odavad ja neid saab tellida kas taksoäpiga mobiiltelefonis või lihtsalt tänava peal seistes.

Vaatamisväärsused

Leedul on palju pakkuda külastajatele. Alljärgnevalt on mõned soovitused kohustuslikuks vaatamisväärsuseks külastamiseks:

– Vilnius – Euroopa üks kauneimaid keskaegseid linnu
– Trakai kindlus – sajandi kindlus, mis asub järve peal
– Curoniani sääre poolsaar – imeline liivarandade ja soolajärvede kompleks, kus saab ujuda ja päikest võtta
– Kura viktoriin – populaarne mereäärne kuurortlinn, kuulus oma kuumavee ja mudaravimite poolest
– Hill of Crosses – kohalik rahvuspühamu, kus külastajad saavad puhkuse ajal õppida kohaliku rahva religioonist

Aktiivne puhkus

Kui otsid aktiivset puhkust, siis Leedul on sinule palju pakkuda. Näiteks:

– Jõgi Nemunas – on Leedu kõige pikem ja suurim jõgi, kus saab kalarapreid püüda ja pakutakse ka kanupõhiseid matkasid
– Dzukija rahvuspark – kaunis piirkond, kus saab matkata, jalgrattaga sõita ja loodust nautida
– Druskininkai lähistel asub Snow Arena, kus saab sõita suusaradadel aastaringselt
– Veekeskused – Leedus on palju erinevaid veekeskusi, kus saab lõbutseda erinevate atraktsioonide ja liutorudega

Toit

Leedu köök on rikkalik ja mitmekesine ning masendust ei kannata. Leedulased hoiavad lihtsusest, kuid kolmeliiterne õlu on ka hinnad odavad. Siin on mõned kohalikud road, mida peaks proovima:

– Kepti kemas – kohalik hõrk praetud leib
– Cepelinai – suured kartulikotlettide-kuuekujulised hakkliharullid, mis on täidetud hapukoore ja peekonilaastudega
– Šaltibaršciai – klassikaline külmsupp, mis on valmistatud keedetud peetest ja keefirist, sageli ka “kvas” ehk värske hooaja õlu
– Kibinai – liha pirukad, mis on pärit Leedu Türgi-päritolu vähemusrahvuselt Karaimitelt
– Aušros Vartu restoran – traditsiooniline Leedu toit asub Vilniuse kesklinnas

Ööelu

Leedu on kuulus oma ööelu poolest, eriti Vilnius. Linna hilisõhtused klubid ja pubid on avatud varaste hommikutundideni ning pakuvad palju meelelahutust. Enamik neist asuvad kesklinnas ja vanalinnas.

Kokkuvõtteks

Leedu on koht, mis peaks kindlasti olema kõigi reisiplaanides, kes soovivad nautida unustamatuid puhkuseelamusi. Olles mitmekülgne turismisihtkoht, on Läänemaa, rikkalik ajalooga, kultuuriga, loodusega ja gastronoomiaga. Kirjeldatud soovitused peaksid muutma Sinu tripi tõeliselt meeldejäävaks! Soovime sulle juba ette rõõmsat päeva ning meeldivat puhkust Leedus.