Nullkulu

Nullkulu

mida teha lapsega kodus?

Mida teha lapsega kodus

Kõigile vanematele on see teema väga oluline – mida teha lapsega kodus? Kuidas veeta koos lapsega kvaliteetaega, saada teda harida ja lõbutseda, kuidas pakkuda lapsele õppimisvõimalusi, kui ta peab olema kodus. See võib olla keeruline väljakutse, kuid see on täita. Selles artiklis pakume teile ideid, kuidas teie ja teie lapsed saavad kodus koos lõbusalt õppida ja aega veeta.

Mängud, mängud ja veel mängud

Lapsed armastavad mänge mängida ja nii saate kodus veeta aega mänguasjade ja erinevate mängude mängimiseks. Võite proovida traditsioonilisi lauamänge, nagu Monopoly, Cluedo, Scrabble, või mänge nagu Uno, Skip-bo või DOS. Laste või peremängude mängimine aitab luua side lapse ja vanemate vahel ning jagada mängu ja lõbu võimalikke aineid. Mängud on muide, kõige paremini ained, mis võivad edastada õpetlikke teemasid. Ka tehnoloogia pakub palju toredaid võimalusi – võite mängida arvutimänge, laadida alla mängude äppe nutitelefonidele või tahvelarvutitele, võibolla isegi proovida virtuaalreaalsust. Mis iganes mäng ka teil meeldib, olge kindel, et see annab teie lapsele põhjuse naeratada.

Tegemist vabaõhu tegevustega või loodusmatkadega

Värskes õhus olemine on hea nii kehale kui ka vaimule. Iga aastaaeg pakub oma kogemust ja seiklusi. Kevade saabudes saate korraldada pikniku metsas, sõita jalgrattaga, mängida lõbusaid mänge, mängida jalgpalli, minimatka või hoopiski minna matkama. Sageli võib leida teisigi lastega vanemaid koos, et koos ekskursioonite koos teha. Näiteks võite minna kodulooma talusse, vaatlema kohalikke loomi loomaaias või korraldada piknikku kohalikul rannikuäärsel joogapiirkonnas. Mis iganes te ka plaeerite, olge kindel, et koos sõprade ja südikate tegevustega möödute teie lapsega toredat päeva ja teete koos rohkem avastusi kui eraldi olles.

Lastele tekste raamatutest ja ajakirjadest

Lapsele raamatute lugemine on suurepärane viis reaalsusega tutvumiseks, teadmiste ja lõbu omandamiseks ning silmaringi laiendamiseks. Kuigi mõned lapsed võivad kõhkluda raamatu lugemise vajalikkuses, kaasake kindlasti oma lapsi väljamaa lugemismaterjalide leidmisega, missugused amus tõelisi seiklusi. Võite osta raamatuid või ajakirju mikromeedia kujul või laenata neid kohalikult raamatukogust. Ärge piira ennast novelid kujul ja proovige erinevaid stiile ning žanre, alustades kevadvärvides puhta vaimse kosutusega. Saate koos oma lapsega lugemisprotsessi, lugedes südamelähedaseid lugusid, tundes ja arutledes peategelaste olukorrade üle, õpetades nende käitumisharjumusi, julgendades ideede väljendamist. Saate nii toetada oma lapse emotsionaalset arengut ja õppimisprotsessi.

Töötage koos erinevate projektide kallal

Kindlasti oleme kõik kuulnud mõistest, et “köögitöö teeb õnnelikuks”. Olge kindlad, et köögis koos kokkamine võib olla mitte ainult lõbus, vaid ka edukaks ja kasulikuks saada. Kui lapsele meeldib näiteks jõuludeks kaarte kirjutada voi Soovi korral teha enda jaoks midagi e-kaardi kujul, siis ärge kartke seda koos proovida. Ühiselt kokatud söögikord või koos valmistatud kunstiprojektide meisterdamine rõhutab pereliikmete vahelist aja veetmise tähtsust ning ettevõtmine võib aasta või isegi aastakümneid meenutada toredat toimetamist koos lapsega.

Proovige uusi ja huvitavaid asju

Varem mainisime, et tehnoloogia võib olla lastele lõbus ja hariv. Kuidas oleks võimaluste uurimine, mida võiksite proovida ja uurida õppida? Näiteks loovkirjutamine, laulmiseõppimine, kunsti tegemine või isegi teisisõnu kokandus ning ajaloo peamiste sündmuste uurimine võivad pakkuda lapsele palju huvi ja rõõmu. Proovige midagi uut ja teie laps saavutab pidevalt uusi edusamme ja omab laias laastus uusi ja positiivseid kogemusi. Paljudes linnades tegutseb ka toredate võimalustega maju – võid proovida käia koos muuseumis, teatris, loomaaedades või lastele mõeldud tsirkuses. Ka botaanikaaed ja tehnoloogia muuseum on kohad, kus abi otsides tegutseda, ning eriti lõbustavad võivad olla koos töötavad töötoad.

Lapsi peaks õpetama e-koolitusi

Kas teadsite, et internetis on võimalik leida palju e-koolitusi, kus laps saab ise otsustada, mida ta tahab õppida? Näiteks võib õppida keeli, õppida arvutimaailma asjades paremaks tundmiseks ja tulevikutööks ning isegi lihtsalt proovida erinevaid uurimisprojekte. Kõige parem on see, et teie laps võib seda kõike teha omal ajal ja omas tempos. Kodus hommikust õhtuni õppimine võib olla lõbus ja samal ajal hariv. Samuti tuleb märkida, et kui teie laps on silma kuritarvitaja, võib ta reageerida paremini interaktiivsetele koolitustele.

Järeldus

Kodus lapsega koosveedetud aeg peab olema lõbus ja hariv. Kui vanemal ja lapsevahel on viisakaks suhtlemiseks sobiv kliima ning niisuguse tegevuse läbiviimiseks vajalikud vahendid ning mängukaaslased, siis on tulemus võimalik saavutada muretult ja rõõmsasti. Töötage koos aktsioonplan ühele pärastlõunale või koolivaheajale ja nautige koosolekut. Kindermina aitab lõbus kvaliteetaeg teie lapsele arenemisprotsessis tõsta oma teadlikust ümbritseva maailma osas, avardada tema silmaringi ja ehtida tema elu lihtsalt lõbusate kogemustega oma koduseinte vahel.