Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui on igav?

Mida teha kui on igav?

Igaüks meist on vahel igav. Olgu see siis nädalavahetusel, tööpäeval või miljon lendavad mõtted pähe tulevad. Me kõik teame, kui tüütu see võib olla. Õnneks on siiski võimalik vabaneda igavusest. Selles artiklis räägime sellest, mida teha, kui igavus ründab.

Leia uus hobi

Kui igavus on hakanud sinus tekkivaid tundeid tõsiselt mõjutama, siis võib-olla on aeg mõelda mõne uue hobi peale. Selleks ei pea sa ostma kalleid käsitöötarbeid või sukelduma keerulistesse kunstiprojektidesse. Võid alustada midagi lihtsast, nagu lugamine või keeleõpe. On väga tähtis valida hobi, mis pakub sulle naudingut. Kui leidub midagi, mis sulle väga meeldib, siis on tõenäoline, et kui jätkad harrastust, siis hakkab ka igavuse tunne kaduma.

Mine värskesse õhku

Värske õhk ja päikesevalgus on suurepärased vahendid, et panna igavus taanduma. Võta aega, et minna värske õhu käes jalutama või veendu, et saad vähemalt mõne tunni ajal füüsilist koormust õues. Kui sa elad linnas, siis ära lase keskkonna mürast häirida. Kuula hoopiski looduse helisid. See mõjub lõõgastavalt ja aitab vabaneda ka igavusest.

Naudi muusikat või podcaste

Kui juba oled väljas, siis tee seda meeldivamaks kuulates oma lemmikmuusikat või podcaste. Hea muusika ja huvitava sisuga podcastid aitavad sul ükskõik millest lõõgastuda ja võivad isegi elavdada sinu huvi ümbritseva maailma vastu.

Õpi midagi uut

Tee meelepärast kodulehte uurides otsi välja huvitavaid artikleid, mis aitavad sul midagi uut õppida. Eestis on selleks mitmeid võimalusi, nagu näiteks e-õppe veebilehed, online-kursused ja koolitused. Alusta õpingutest, mis pakuvad sulle huvi ja ärgita uusi ideid. Võimalusi on lõputult, nii et võta aega ja leia endale sobiv viis uue oskuse õppimiseks.

Kohtu sõbraga

Kui oled juba mõnda aega kodus või tööl, siis võib muutuda monotoonseks ka tööülesannete tegemine. Mõnikord on kasulik võtta aega ja kohtuda lähedaste sõpradega, kellega teisi sotsiaalsed huvid ühendavad. Kui igav on peamiselt kodus, siis võib olla hea mõte kutsuda sõber külla. Nii on võimalik rääkida oma elust ja võibolla avastada ka uusi olukordi, mida koos lahendada.

Leia tegevus, mis ajul vähe pingutust nõuab

Kas teadsid, et mõne ajutegevuse valideerimine võib olla kasulik viis igavuse vastu võitlemiseks? Konkreetsemalt, sa otsid tegevust, mis pingutab aju võimalikult vähe. Üks võimalus on paberile joonistamine või värvimine. See olemine väga lihtne loovtegevus peab ajju liikuma, kuid ei ole nii intensiivne, et see suure energiakuluga kaasneks.

Kokkuvõte

Pea meeles, et igavus on loomulik tunne, kuid see ei pea sinu elu tõsiselt mõjutama. Õpi midagi uut, naudi oma hobisid ja liigu väljas ringi. Üks hetk leiad end avastamast endale uusi huvialasid ja uusi inimesi, kellega oma aega veeta. Jah, on aegu, kus kõik koht on rahulik ja igav. See aga ei ole mitte midagi, mida sa ei suudaks keskenduda või teha midagi huvitavat. Püsi aktiivne ja seikle avastamaks uut!