Nullkulu

Nullkulu

mida teada egiptusesse reisides?

Reisimine Egiptusesse on loomulikult põnev kogemus igale ajaloohuvilisele ja päikesekummardajale. See võib siiski tähendada ka teatud eneseetappe juhul, kui ei ole ette valmistuda. Siinkohal ongi oluline mõned asjad läbi käia, et reis mööduks muretult ning saaksime tõeliselt nautida kõike, mida Egiptus meile pakkuda suudab.

Kliima ja parim aeg reisimiseks

Egiptus on üks kõige päikeselisemaid riike maailmas. Kuna päike võib olla väga intensiivne, tuleks reisiks vajaminevad riided ja ka jahutustarvikud hoolikalt läbi mõelda. Oluline on ka valida õige aeg reisimiseks. Kuumimad kuud on juunist septembrini, kus temperatuurid võivad ulatuda kuni 40 kraadini. Parim aeg reisimiseks on oktoober kuni aprill.

Egiptuse valuuta

Egiptuses on ametlik valuuta Egiptuse nael (EGP). Reisides on oluline ka kaasa võtta USA dollareid ning teisi valuutasid, ning vajadusel saab keskpankades vahetada ka EGP-d.

Transport

Egiptus võib olla päris segane riik liiklusmugavuste osas, seetõttu on vaja teada, milline on parim viis teatud sihtpunkti jõudmiseks. Taxode, rickshawede ja vesilikud kaldade(kadeht) ületamiseks on hea valik. Samuti saad sa rentida auto, kuid sellega seoses kaasnevad omad aspektid. Reisi ajal tasub hoida silmad lahti ning olla valvas.

Toidulaud

Egiptus pakub palju eksootilisi toite. Arvestama peab aga sellega, et köögiviljade pesemine ning hooldamine peaks olema tehtud põhjalikult, et vältida kõhuhaigusi. Reisi ajal on soovitatav juua pudelivett ning vältida kahtlase välimuse, lõhna või maitsega toite ja jooke.

Riietus

Egiptuses on säilinud konservatiivne riietusstiil. Ajalooliste paikade juures nagu muuseumid, mosheeid ning muid kultuuripärandi objekte tuleb see tähele panna seda ja kohalikele kombestikule vastavalt riietuda.

Soodsa viisaga Egiptusse

Pärast kõigi põhiaspektide läbi käimist, tuleb nüüd üks nagu kõige kõige õudsem osa – Egiptuse viisataotluse protsess. Kõikidele Egiptusse sisenemiseks vajalike dokumentide jaoks on olemas elektrooniline taotlusvorm, mida saab taotleda internetis.

Kõik aspektid arvesse võttes, tasub Egiptusesse reisimiseks põhjalikult ette valmistuda, et tagada muretu ja ohutu kogemus. Egiptus on üks ilusamaid kohti maailmas ja reisi meeldivaks ning meeldejäävaks muutmiseks tasub kasutada ära kõiki selle maa pakutavaid võimalusi.