Nullkulu

Nullkulu

mida süüa kõhukinnisuse puhul?

Mida süüa kõhukinnisuse puhul

Kõhukinnisus on väga tavaline häire seedesüsteemis, mida kogeb umbes 15% maailma elanikkonnast. Seda seisundit iseloomustab raskusi väljaheite liikumisel seedetrakti kaudu või ebaregulaarseid soole liikumisi. Kuigi kõhukinnisus võib olla harva tervisele ohtlik, võib see mõjutada oluliselt elukvaliteeti.

Kõhukinnisus on tavaliselt tingitud mitmest faktorist, sealhulgas toitumine, vedeliku tarbimine, füüsiline tegevusetus ja mõned ravimid. Õnneks on palju toite, mis aitavad selle häire vastu võidelda. Siin on mõned toidud, mida võib tarbida kõhukinnisuse puhul:

Marjad. Marjad on täis kiudaineid, mis aitavad seedimist reguleerida. Maasikad ja mustikad on head valikud, kuna need sisaldavad lisaks kiudainetele ka looduslikke laxatives’e.

Kiudainerikkad puu- ja köögiviljad. Puuviljad ja köögiviljad on täis kiudaineid ja vett, mis aitavad seedimist sujuvamaks muuta. Üks parimaid võimalusi on pirnid, mis sisaldavad lahustuvaid kiudaineid, mis aitavad kaasa soolestiku korralikule tööle.

Terved terad. Täisteratooted, nagu pruun riis, kaer ja otra, on rikas kiudainete ja terve hulga muude toitainetega. Täisteratooted aitavad väljaheiteid pehmendada ja seega väljutamist lihtsamaks teha.

Pähklid ja seemned. Pähklid ja seemned on kaloririkkad, kuid üldiselt väga kasulikud tervisele. Nad on samuti kiudaineterikkad ja aitavad seedimist reguleerida. Mandlid, päevalilleseemned ja linaseemned on kõik suurepärased võimalused.

Magneesiumirikas toit. Magneesium on mineraal, mis on oluline soolerütmi regulatsiooniks. Toit, mis on kõrge magneesiumisisaldusega, nagu banaanid, spinat ja avokaadod, võivad aidata kõhukinnisuse korral.

Vesi. Üks parimaid viise seedimise parandamiseks on piisava koguse vedeliku tarvitamine. Vesi aitab väljaheiteid pehmendada ja hoida soolte töökorras. Päevasel ajal tarbitav piisav kogus vett aitab häire vastu võidelda.

Fermenteeritud toidud. Fermenteeritud toidud, nagu jogurt, kimchi ja hapukapsas, sisaldavad elusaid mikroorganisme, mis võivad aidata seedimist sujuvamaks muuta. Kõhukinnisuse korral võite proovida fermenteeritud toite oma menüüsse lisada.

Oliiviõli. Oliiviõli aitab seedimist reguleerida, vähendab põletikku ja aitab toitainetes paremini omastuda. Lisage seda oma toitudele salatikastme või toiduvalmistamisõlina.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõhukinnisus on tavaline probleem, kuid õige toitumine võib aidata seda leevendada. Vältige töödeldud toitu, rafineeritud suhkruid ja jahu, sest need võivad halvendada soole liikumist. Valige kiudainerikkad toidud ja jälgige piisava vedeliku tarbimist. Teie seedesüsteem tänab teid.