Nullkulu

Nullkulu

mida osta islandilt?

“Mida osta Islandilt” – parimad soovitused saarte ostmiseks

Island on omapärane koht oma suurepärase looduse ja põneva kultuuripärandi poolest. Islandil on palju pakkuda turistidele, kes soovivad nautida võrratut loodust, kogeda uusi kultuurilisi kogemusi ja avastada huvitavaid vaatamisväärsusi. Kui ka sina plaanid Islandile reisida, siis siin on mõned soovitused selle kohta, mida Islandilt osta võiks.

Islandi villased kampsunid

Islandi kampsunid on maailmakuulsad oma kvaliteetse villa poolest. Need kampsunid on erakordselt soojad ja vastupidavad, mistõttu on need ideaalsed külmemate ilmade jaoks. Nende ilusad mustrid ja kvaliteetne käsitöö muudavad need kampsunid suurepäraseks soojendavaks kingituseks kellelegi erilisele.

Islandi käsitööesemed

Islandi kultuur on tuntud oma käsitööoskuste poolest ning seetõttu võib Islandilt leida palju erinevaid käsitööesemeid. Nende hulka kuuluvad näiteks erinevad keraamilised nõud, naturaalsest lambavillast vaibad ja traditsioonilised pleedid – kõik need on suurepäraseks kingituseks sõpradele ja perele.

Islandi toidukaubad

Islandi toidukaubad on mitmekesised ja põnevad. Palju leidub traditsioonilisi toite, nagu näiteks lambaliha ja kala. Kui sul on võimalik, siis soovitame kindlasti proovida kohalikke mereande ja õrnalt suitsutatud haugi. Kui otsid midagi magusat, siis kindlasti proovi Islandil valmistatud šokolaadi, mida toodetakse kvaliteetselt ja mõnusalt pehme koostisega.

Islandi looduslikud ravimtaimed

Islandi maastik on täis erinevaid ravimtaimi, mida kohalikud kasutavad tervendamisel ja lõõgastumisel. Mõni populaarne ravimtaim on näiteks islandi samblik, mis aitab tugevdada immuunsussüsteemi ja parandada seedimist. Kummeliõied on aga suurepärased rahustajad, mis aitavad leevendada stressi.

Islandi lõhnaõlid ja seebid

Islandil on väga eriline lõhnakultuur, sest saart ümbritsev meri ja vulkaaniline maastik annavad oma erilise hõngu. Seega tasub kindlasti proovida Islandi lõhnaõlisid ja seepe, mida valmistatakse kohalikust toorainest. Seepide ja lõhnaõlide tootmine on väike, kuid käsitsi valmistatud protsess, mis muudab need tooted veelgi erilisemaks.

Islandi joogid

Island on tuntud oma kohalike jookide poolest, eelkõige islandi õllede poolest. Populaarsed õlled on näiteks Õlgerðin Egilsskáli ja Borg Brugghús. Need õlled on maitsvad, unikaalsed ja kindlasti väärt proovimist. Veel võib leida Tallinna Kaubamajas jooke nagu näiteks islandi liköörid ja mitmesugused karastusjoogid.

Islandilt leitav valik on nii lai, et võib kindlalt öelda, et igaühel on võimalik leida midagi sobivat. Võta endale aega ja avasta kõik võimalused, mida Islandil pakutakse. Samuti ei tasu unustada, et Islandil on võimalik leida ka mitmesugused väiksemad poekesed, mis müüvad erinevat käsitööd ja spetsiaalselt kohapeal valmistatud toidukaupu. Ole avatud meelega ja leia just endale sobivad kingitused ning maitsed.

Kokkuvõtteks – Islandilt leitud kohalike kaupade ostmisel on suur eelis, sest oled justkui toetamas saare kohalikku majandust ning see samal ajal muudab kingituse või ostu veelgi erilisemaks ja meeldejäävamaks. Seega – kui oled plaaninud uut reisi Islandile, siis soovitame kindlasti jälgida ülaltoodud soovitusi. Lase maal omaks võtta, ole avatud meelega ning avasta kõik need erilised ja põnevad võimalused, mida Islandil pakutakse.