Nullkulu

Nullkulu

mida õhtul süüa?

Mida õhtul süüa – Täielik Toitumisjuhend
Õhtune söögikord on tõenäoliselt üks kõige olulisemaid toidukordi päeva jooksul. Täna räägime toitumatusest ning sellest, milliseid toite sobib õhtuks tarbida, et anda kehale piisavalt vajalikke toitaineid. Toiduvalikus on väga oluline jälgida, et söögiportsjonid oleksid tasakaalustatud, sisaldades küllaltki valgurikast, süsivesikuid ja haamumeid väiksemas koguses.

Miks on oluline õhtuks tasakaalustatud toitumine? Lühidalt öeldes, selleks et toit tagaks kehale vajaliku energia, mis kulub öösel rakkude regenereerimiseks ja kasvatamiseks. Lisaks sellele, kui tühja kõhuga magama minna, siis on tõenäoline, et toiduga pärast ärkamist liialdame ja see suurenda kaalu ning ülekaalu ohtu.

Tasakaalustatud söögikordi süües võimaldame kehal kasutada saadavat energiat kogu ööpäeva vältel, ilma et see põhjustaks organismile kahju. Selleks peab tavaliselt sobima valgu- ja süsivesikurikas eine ning võimalikult kasulikud rasvad just õhtusöögi ajal.

Tervislikud söögivalikud õhtusöögiks
Tervislik toitumine on äärmiselt oluline. Õhtusöögi valik on väga oluline, sest just see võib mõjutada kehakaalu ja “kõrvalmõjusid”. Toitumise võtmeks peetakse just tasakaalustatud toitumist ning kehale vajalike toitainete andmist. Madala kalorsusega valikud nagu köögiviljad, puuviljad ja salatid on suurepärased võimalused, et need aitaks kehakaalu kontrolli või langeda.

Valgud
Valgud on suurepärane võimalus õhtusöökide jälgimist kontrollida. Kui oled salatiarmastaja, siis võib lisada kaunvilju, mis tagavad valguallika, mis on hea magamiseks. Samuti võib söögikordides kasutage mune, juustu, kana ja kalkuniliha.

Süsivesikud
Süsivesikud on keha tasakaalustatud toitumiseks oluline allikas. Õhtusöögiks sobib kõige paremini keedetud taiiriisi, mis annab kehale energiat ning komplekssed süsivesikud ei põhjusta kristallumist. Pasta ja leivad peaksid olema lisandiks väiksemas koguses ning kindlasti sobib köögiviljadel süsivesikute allikaks hea tärklis.

Rasvad
Õige rasva tarbimine on samuti kehale vajalik, kuid ei tohiks liialdada, sest rasvad sisaldavad suures koguses kaloreid. Keedetud kala, oomega-3 sisaldavad valikud nagu lina-, seesamiseemned, pähklid, oliivid, avokaado annavad kehale piisavalt kasulikke rasvu just piisavates kogustes.

Joo palju vett
Alati tasub kontrollida, kui piisavalt tarbite vett. Kui soovite kaalust alla võtta, siis on oluline tarbida piisavalt vett, et vältida keha kaalutõusu. Vee kasutamine abistab ka mao täitumist kiiremini toiduga.

Kokkuvõte
Loodame, et olete saanud abistava sisu ning olete leidnud võimalusi, mida õhtusöögi valikul kasutada. Täna oleme rääkinud valkudest, süsivesikutest ja rasvadest ning soovitanud tasakaalustatud toitumist. Kindlasti ei tohiks unustada piisava vee tarbimist, mis aitab kehakaalu kontrolli all hoida ning seedimist optimeerida. Loodame, et meie nõuanded aitavad saavutada parema tervisliku keha ning unenautimist.