Nullkulu

Nullkulu

mida matkale kaasa võtta?

Matkamine on lõbus tegevus, kuid see nõuab korralikku ettevalmistust. Seetõttu on oluline teada, mida matkale kaasa võtta. See artikkel annab ülevaate kõigest, mida vajate matkaks.

Valige sobiv matkavarustus

Matkale minnes peate valima sobiva varustuse. Rääkides matkavarustusest, peate kõigepealt välja selgitama, millises keskkonnas matkate. Kui kavatsete minna mägipiirkonda, vajate erinevat matkavarustust kui näiteks rannikualadel.

Veenduge, et teil oleks järgmine varustus:

– Matkakotti, mis sobib teie matkatulemustega.
– Toiduaineid ja joogipudelit, mis sobivad teie matka kestvusega.
– Magamiskoti, mida saab hõlpsasti pakendada ja transportida.
– Telki, mis sobib teie matka kestvuse ja keskkonnaga.
– Riietus, mis sobib teie matka kestvuse ja ilmastikutingimustega.
– Kindad, müts ja peakate.
– Kaardid ja kompass, et saaksite lihtsalt määrata oma asukohta.
– Esmaabivahendid.
– Taskulamp või pealamp, mis aitab teil näha öösel.

Toiduained matkale

Matkamine tähendab suurt füüsilist pingutust, mistõttu on oluline süüa hästi ja regulaarselt. Te peaksite kaasa võtma toiduaineid, mis sobivad teie matka kestvuse ja tegevusastmega.

Pikemate matkade puhul peaksite kaaluma toiduaineid, mis ei rikne kiiresti ja mis on kergesti transporditavad. Teie toiduained peaksid olema ka energiaküllased ja toiteväärtuslikud. Pähklid, kuivatatud puuviljad ja energiabatoonid on matkarajal üliolulised.

Jookidest on vaja kaasa võtta rohkelt vett. Veepudel peaks olema igal matkajal kindlasti kaasas.

Riietus ja jalatsid

Teie riietus ja jalatsid on matka jaoks sama olulised kui muu varustus. Valige mugav ja liikumist hõlbustav varustus. Õigeid jalatseid valides tuleks kindlasti lähtuda matka raskusastmest ja matka ilmastikutingimustest.

Matkale minnes on oluline riietuskihtide kaupa riietuda. See tähendab, et sobivad on mitmesugused riidekihid, mis on kergesti kombineeritavad ja/või eemaldatavad sõltuvalt ilmastikutingimustest.

Kaasa tuleks võtta ka varuriietus – selleks puhuks, kui peaksite märjaks saama, või kui teie riided lähevad matka ajal katki.

Hügieenitarbed ja säilitusvahendid

Matkates on hügieen ülioluline. Seetõttu on vaja kaasa võtta mõned hügieenivahendid nagu niisked salvrätikud, tualettpaber, kätepuhastusvahend, hambahari ja -pasta.

Säilitusvahendid, nagu kilekotid, on samuti olulised. Kilekotid võivad kaitsta teie varustust matka ajal vihma eest või kui ilm läheb niiskeks.

Muu varustus

Lisaks ülaltoodud varustustegevustele on matkal vaja ka järgmisi asju:

– Kaamerat või mobiiltelefoni koos laadijaga, et saaksite pildistada ja suhelda.
– Nuga või taskulamp, mis võib aidata teid tõsistes olukordades.
– Kaardilugeja, mis võimaldab matkarada lihtsamini jälgida.
– Optilised seadmed nagu binoklid või teleskoop.

Kokkuvõte

Matkale minnes on selge, et peate ette valmistuma. Oluline on arvestada oma matka kestvuse, ilmastikutingimuste ja tegevusastmega. Kõik, mida vajate matkal, on matkavarustus, riietus, toiduained ja joogid, hügieenitarbed, säilitusvahendid ja muu vajalik varustus. Veenduge, et varustus on kerge ja lihtne transportida. Nii saate nautida oma matka ja ettevalmistus annab teile kindlustunde ning turvatunde.