Nullkulu

Nullkulu

mida kirjutada cv eesmärgiks?

Mida kirjutada CV eesmärgiks

Otsid uut ametikohta? Algus on ühele tõsiseltvõetavale CV-le. Kuidas aga kirjutada CV eesmärki, et see eristuks teiste kandidaatide omadest ning tõmbaks endale tähelepanu?

Kui Sinu CV on Silmarõõm ning meeldib ilusaid sõnu kasutada, siis alusta oma karjäärieesmärgi väljendamist võõrkeelse väljendiga. See jätab professionaalse mulje ning teeb Sind leidlikuks. Kui aga pead oluliseks eesti keele meisterlikkust, kasuta küll rikkalikke ja kauneid sõnu, kuid ära unusta oma mõtet selgelt ning konkreetseks sõnastada.

Millel peaks CV eesmärk keskenduma?

Üldiselt on CV eesmärk järgneva kategooria täitmine:
1) millistes ametites/valdkondades/kompetentsustes sooviksid oma oskusi ning kogemusi realiseerida;
2) millist kasu annaks tööandja just Sulle;
3) mis on Sinu karjäärilised visioonid/eesmärgid;
4) milline on potentsiaalselt Sinu panus ettevõttele.

Kasutades loetletud kategooriapunkte, võid näiteks kirjutada:

Soovin leida endale uusi väljakutseid, kus saaksin panustada oma laiapuhangulistest kogemustest ning kompetentsustest omandatud teadmisi erinevate projektide juhtimises. Soovin töötada ettevõttes, kus hindatakse oma töötajate arengut ning pakutakse võimalusi ennast täiendada. Minu eesmärk on panustada oma tugevustega ettevõttesse ning tõusta oma karjääris järjest kõrgemale tasemele.

Teine näide:

Soovin olla osa ettevõttest, kus väärtustatakse pidevat professionaalset arengut ning omavahelist toetust. Usun, et oma seniste töökohtade kogemustega olen loonud hea fooni tugevateks oskusteks meeskonnatöös, tähtaegadest kinni pidamises ja kiire ja õppimisvõimelise kohanemisega uute väljakutsetega. Ootan, et ettevõte toetaks minu visioone ja panustamist oma karjääris ning kasvataks mind koos ettevõttega.

Tee kindlaks, et Su karjäärieemärk oleks kooskõlas töökuulutuses välja toodud vajadustega

Kui oled jõudnud punktini, kus Sul on olemas selge arusaam sellest, milline karjäär eesmärk võiks olla, on oluline teha kindlaks, et Sinu eesmärk on kooskõlas töökuulutusega – et oled leidnud selle ettevõtte ja ametikoha, mis Sind tõeliselt huvitab ning väärtustad. Tööandjal peab olema tunne, et just Sinu otsingud sobivad kokku ettevõtte ambitsioonikate plaanidega.

Tee karjäär eesmärk avatuks ning konkreetseks

Suenda, et Su karjäärieesmärk oleks lihtne, konkreetselt sõnastatud ning kergesti mõistetav. Ära kasuta vähe öeldutega üldsõnu nagu “soovin saada või olla” – pigem kirjelda oma pikaajalisi ambitsioone või eesmärke, kus saad oma tööalaseid või isiklikke kogemusi rakendada ning sellega ka olulist lisaväärtust tekitada.

Järeldus

CV eesmärgi kirjutamisel ära unusta, et eesmärk on karjääri juhtimise keskne mõte. Su korralikult sõnastatud karjäärieemärk võib olla just need puuduvad killukes