Nullkulu

Nullkulu

mida kirjutada pulmakaardile?

Mida kirjutada pulmakaardile

Pulmad on ilusad sündmused, mis koguvad kokku pere ja sõprade ringi. Üks tähtsamaid aspekte on pulmakaart, mis annab külalistele olulist infot ja tuletab neile meelde, millal ja kus pulmapidu toimub. Pulmakaarti võib mõelda kui esmase mulje loojana, mis näitab pulmamoodi ja -stiili, samuti pulmapeo asukohta ja muid olulisi detaile.

Kuna pulmakaart annab esimese mulje pulmapeost, siis on väga tähtis, et kaardi tekst oleks täpne, meeldejääv ja veenev. Selleks, et koostada ideaalne pulmakaart, on oluline kaaluda kaardi kirjutamiseks mõningaid asju. See artikkel selgitab, kuidas koostada kirjeldavat, meeldejäävat ja informatiivset pulmakaarti.

Mida kirjutada pulmakaardile?

Pulmakaardil peaks olema järgmine informatsioon:

– Pulmapeo algusaju;
– Pulmapeo kuupäev ja aeg;
– Pulmapeo asukoht (adress, sihtkoht);
– Kontaktisiku andmed (e-posti aadress, telefoni-number);
– Registreerumisinfo (kas peab registreeruma jms)

Pulmakutse tekst

Pulmakutse on üks kõige tähtsamaid elemente, mida pulmakaart sisaldab. Pulmakutse peaks olema lühike ja informatiivne ning ja kaardil nähtaval kohal.

Pulmakutse tekst võib olla tavaline või kasutada värskeid viise nagu: “Me saame abielluda!” Või rohkem romantilisi viise nagu “minu armastus, minu elu, minu kaaslane – koos tuleme me kokku ja vahetame abieluvanded”.

Pulmakutse kujundus

Pulmakutse kujundus peaks sobituma pulmapidu stiiliga. Lisades pulmakutsele pulmadega seotud pilte on suurepärane idee, näiteks lillekimp või ilus pulmakaar. Värvilised pulmakutsed on ka suurepärane idee – kuskil on tore kasutada neutraalseid toone, kuid teisel juhul on parem kasutada erksamaid toone, mis väljendavad pulmapeo atmosfääri.

Pulmakutse formaat

Üks olulistest aspektidest pulmakaardi vormistamisel on formaat. Ülaosas, võiks olla kirjutatud “PULMAD”, “KUTSIKIRI” või “ILUSAD UUDISED”.

Pulmakutse peaks olema ka ülevaatlik, omada ilusat fonti ning kõik vajalikud detailid peaksid olema selgelt välja toodud. Pidades silmas info hulka pulmakutsel, peaksin vormistama aadressi lehele, kuupäeva tõstma esiplaanile, kuna tegemist on ühe olulise detailiga.

Kui kirjutada

Pulmakutses kasutatav keel tasub muuta kauniks ja romantiliseks. Kasutada võiks näiteks sõnu nagu “südamevalu” või “armastus”.

Kõige olulisem on aga pulmakutse sõnastus. See peaks olema lühike ja ülevaatlik. Jätta tuleks läbi lihtsalt mõistetav, sest pulmakutsega suheldakse tihti ka eakamate inimestega, kes ei pruugi uue stiili sõnavara mõista.

Kasulikud viisid

Lisaks tulevastele abielupaaridele on pulmakutsed vajalikud ka külalistele, kes saavad kutse abil teada, millal ja kus toimub pulmapidu. Külalised peaksid olema teadlikud ka pulmapeo stiilist, et viia oma riietust piisavalt kokku.

Pulmakutsed lisavad pidulikkust pulmakutsed keeruline ja informatiivne tasand ning on ka suurepärane mälestus, mida abielupaar saab talletada.

Kokkuvõtteks – kuidas koostada ideaalset pulmakaarti?

Pulmakutse on esimene mulje – seega peaks see olema täpne, meeldejääv ja kirjeldav. Pulmakutsele lisatud info peab olema selge ja mõistete kõigile arusaadav. Ideaalis tasub pulmakutse stiilida ühtselt pulmapeo stiili ja värvidega, et see sobituda pulmatega terviklikult kokku.

Pulmakutse võib olla kas piisavalt formaalse või muuta soovi korral ka romantiliseks. Samuti tuleb jälgida, et pulmakutse vormistaks korrektselt – see peaks olema piisavalt ülevaatlik ning kasutama korrektset keelt.

Pulmakutse on midagi, mis jääb meelde ja seda saab külaline hoida enda mälestustes veel aastaid. Seetõttu tuleks iseendalt küsida – milline on minu jaoks ideaalne pulmakutse?

Kui vajate inspiratsiooni või abi, leidub on palju erinevaid pulmakutse lahendusi olenevalt soovidest ning eelistustest, mis aitavad teha õige valiku. Õige pulmakaart on midagi sellist, mis jääb alati meelde ja aitab luua romantilise meeleolu erilisel üritusel.