Nullkulu

Nullkulu

mida kaasa võtta ajateenistusse?

“Mida Kaasa Võtta Ajateenistusse?”

Kui oled meessoost Eesti kodanik ja täisajaga õppiv või töötav noormees, siis oled sinagi tõenäoliselt sattunud olukorda, kus ajateenistus tundub lahendamatu mõistatusena. Alguses kohutavalt pikalt tunduv ajateenistus võib väga kiiresti mööduda, kui oled hästi ettevalmistatud ning endale selgeks teinud, mida kaasa võtta ning mida selga panna. Selles artiklis annamegi sulle teada, kuidas olla võimalikult hästi ette valmistatud ning mida võtta ajateenistusse kaasa.

Mida kaasa võtta?

Enne ajateenistusse minekut on väga oluline leida õige seljakott, mis on kerge ja vastupidav. Kõik vajalikud asjad mahutavad end kenasti ära ning seljakott ei jää liiga suureks. Soovitame valida seljakoti, mis on mugav ning mahutab kõik, mida vajalikuks pidad.

Esimene asi, mida kindlasti kaasa võtta, on mõned riided. Kuna ajateenistus on kehaliselt väga nõudlik, tuleb valida riideid, mis on mugavad ning mis sobivad hästi kokku teiste kaitseväe riietega. Soovitame võtta kaasa mõned mugavad sokid, sest neid läheb kogu ajateenistuse jooksul kindlasti vaja.

Kui saadetakse väliväljaõppele, on kindlasti väga oluline võtta kaasa magamiskott ja matkavorm. Magamiskoti valimisel on oluline arvestada ilmastikuoludega ning valida sobiv kott vastavalt ilmastikutingimustele.

Tänapäeval on oluline ka mobiiltelefon. Enne ajateenistust soovitame osta vajalikud tööriistad ning ka telefonikoormuseks vajalikud kaablid ja seadmed, mis tõepoolest võivad väga oluliseks osutuda.

Kaasa tasuks võtta ka taaratasku, sest paljudes linnades on taaratagatis, mis võib olla mõne ajateenistuslase jaoks oluliseks lisasissetulekuks. Taara talletamiseks võib mõnel juhul vaja minna ka kotti, kuid tüüpiliselt võtab taaratasku väga vähe ruumi.

Mida ajateenistusse selga panna?

Sõdurivorm on väga oluline osa ajateenistusest ning seetõttu on äärmiselt vajalik korralikult valitud ning hooldatud sõdurivorm. Soovitame valida sõdurivorm, mis on disainitud sobituma erinevate riietega kokku ning ka mida on mugav kanda. Vormis kasutatavast materjalist sõltub ka see, kui mugavalt ennast seal tunda saab.

Soovitame kaasa võtta ka mütsi ja mütsi kaitsekatet, kuna päikesepistet on sõdurile suvel peaaegu et tuttav probleem.

Kui rääkida aluspesu vajalikkusest, siis siin soovitame valida mugavad aluspüksid. Kindlasti ei ole vaja osta kõige kallimaid aluspesusid, vaid tavalised, igapäevased on kõige sobilikumad.

Kokkuvõte

Ajateenistus on seiklus, mis võib tähendada noormehe jaoks tõelist muutust. Enne ajateenistuse alustamist on aga väga oluline end ette valmistada ning hoolitseda selle eest, et kõik vajalik oleks kaasas. Rõhutame veelkord, kui tähtis on korraliku seljakoti valimine, sest palju sõltub selle mugavusest, vastupidavusest ja ka suurusest.

Võtmesõnadeks on ka mugavus ja sobivus. Kuna ajateenistus kestab pikalt, on vaja riietuda vastavalt ilmastikule, et oleks võimalik mugavamalt ja nauditavamalt aega veeta. Oluline on oma vormi hooldada ning hoolitseda selle eest, et selles tunduksid ennast mugavalt sina ise.

Soovitame kaasa võtta muusikamängija, et ajateenistuse jooksul meelelahutust nautida. Kõige olulisem on aga rohkelt positiivset energiat ning isiklikku motivatsiooni, sest need aitavad sinu keskpunktiks olla ka raskemates situatsioonides.