Nullkulu

Nullkulu

mida haiglasse kaasa võtta sünnituseks?

Mida haiglasse kaasa võtta sünnituseks

Sünnitus on eriline sündmus, mis on paljude jaoks segadust tekitav ja hirmutav. Üks suuri küsimusi, mida paljud rasedad küsivad, on “Mida ma peaksin haiglasse kaasa võtma sünnituseks?”. See on täiesti mõistlik küsimus, kuna mõned asjad võivad osutuda eluliselt tähtsaks ning võivad tagada teie mugavuse ja stressivaba kogemuse. Selle pikas artiklis räägime pikalt ja laialt sellest, mida peaksite kaasa võtma haiglasse sünnituseks.

Sünnitamiseks vajalikud esemed

Seda nimekirja alustades tuleb alati alustada riietusest. Kuid pidage meeles, et sünnitamispäeval veedate suurema osa ajast haigla riietusruumis, mistõttu ei ole vaja hulluks minna turvaliste ja mugavate riiete otsimisel. Heaks valikuks on võtta kaasa T-särk, lühikesed või pikad püksid ning mugavad sokid või sussid. Ärge unustage ka rinnahoidjaid – eriti oluline rinnaga toitmise korral. Kaasa võib võtta ka soojemaid riideid, kuna haiglad võivad olla üsna jahedad. Lisaks sellele võib olla kasulik kaasa võtta oma lemmik tekk või padja, et luua endale haiglas kodune atmosfäär.

Sünnituskotid ja haiglakotid

Peale riiete on oluline kaasa võtta kotid, et hõlpsamalt kõik vajalik asjad kokku pakkida. Sünnituskott on mõeldud just sünnituse ajal vajalike asjade jaoks. Näiteks hambahari, hambapasta, deodorant, näovee või niiskete salvrättidega. Lisaks sellele võib sünnituskotti lisada ka teile olulisi asju, nagu näiteks muusikat või kirjandust, millele te lootustate end kaasa võtta, et end ja kättetoimetamist lõdvestada.

Sünnitusjärgne kotike

See on teine ​​kott, mida peaksite kaasa võtma ja mida nimetatakse sünnitusjärgseks kotikeseks. See kotike peaks sisaldama asju, mida on vaja pärast sünnitust, kui teid viiakse sünnituspalatisse.

Teie sünnitusjärgne kotike peaks sisaldama: elektriline või tavaline rinnapump, padjakesed, millel on kohandatud tihendus, pesulapid, sidemed, pikad kampsunid ja / või öösärgid, et tagada piisav hingavus, pehme padi või väike täisnukk, mida on võimalik endaga kallistada, kui soovite rinnaga toitmise ajal mugavamalt tunda.

Külmkompressid

Rinneplatsid muutuvad pärast rinnaga toitmist sageli turses ja valulikuks. Selle vältimiseks on hea võtta kaasa külmkompressid. Neid riideid müüakse piirkondlikes tervishoiu- ja ilupoekettides ning need on reeglina suurusega A- kuni D-karikateni, nii et saate valida just enda suurusele sobiva kompressi.

Aluspesu ja vahetuspesu

Sünnitamisele eelneval päeval pakkige kokku enda jaoks piisavalt pesu. Aluspükstel peaks olema hea happesuse tasakaal, kuna me oleme altid bakteriaalsele infektsioonile kohe pärast sünnitust. Valige aluspesu suurus õigesti ning otsustage kasudega või kasudeta. Teisest küljest võivad suured seljakotid olla tülikad ja põhjustada ruginaid. Pakkige alati kaasa kontrolli kleepekasu, et kontrollida, kas veritsus muutub normaalseks või on oluline märk. Vahetuspesu ja vahetusriided võiksid ka teie loetelu nende asjade hulgas olla, mida te haiglasse pakite. Kui arvate, et teil on tõenäoliselt oksendamine või kõhulahtisus, saadate vähemalt ühe vahetuspaari riietust – võite kaaluda mugavaid kingi ja kergeid jakke.

Toit ja vesi

See on väga oluline punkt, kuna sünnitamine võib võtta kaua aega ja võib-olla kestab see kuni 24 tundi. Selle erilise ajahetke ajal veedate suure osa ajast haiglas (või isegi sünnitatavas tsoonis) ning teil on tõenäoliselt lõtv rütm, kui teid teevad ravimid või vahetatakse infusioone. Seetõttu on oluline varuda vajaliku koguse toidu ja vedelikuga, et jääda võimalikult energiliseks ja hüdreerituks. Puuviljad, vesi, toit, mis ei põhjusta kõhulahtisust, näiteks kaerahelbed või tükid, hummusega täidetud köögiviljad või saiad, kummelitee või looduslik mahl, on vaid mõned valikuvõimalused, mida peate võtma.

Mõned meelelahutus- ja viibimisasjad

Kuigi enamik aega veedate sünnitusruumis ja palatis, pole kahtlust selle osa kohta: teil on laual valik mõistlikke meelelahutusvõimalusi. Teie lemmik ajaleht võib olla juba olemas, kuid võite ka kaaluda kaasa võtmist millegagi, mida pole veel lugenud või vaadanud. Muusika, filmid ja telesaated võivad samuti olla kasulikud, muutes kogu kogemuse veidi kergemaks.

Kokkuvõte

Kui said selles artiklis sünnituskoti nõuandeid, õpid, kuidas ennast sünnituseks paremini ette valmistada. Pidage meeles, et nimekiri ei tohiks olla igal rasedal samasugune, kuna rasedus ja sünnitus on individuaalsed kogemused. Proovige mitte unustada midagi ning pakkige kaasa mugavaid asju, mis tagavad stressivaba sünnituskogemuse. Hoidke loendit käepärast, et aidata teil organiseerida ärevusttekitavaid hetki ning ükskord saabudes haiglasse – lihtsal ja stressivabal sünnistlehel. Seda silmas pidades palju edu ja turvalist sünnitust!