Nullkulu

Nullkulu

kus saab õppida psühholoogiat?

“Kus saab õppida psühholoogiat?”

Psühholoogia on uurimisala, mis tõstab esile inimkäitumise, mõtlemise ja emotsioonide uurimist. Antud teema on paljude jaoks huvitav ja sellisena sobib üliõpilasena valikuliseks mõtteks. Paljud inimesed on huvitunud psühholoogiast ja soovivad teada, kus saab õppida psühholoogia eriala.

Käesolev artikkel tutvustab erinevaid võimalusi psühholoogia õppimiseks. Tutvustame erinevaid ülikoole ja erialakõrgkoole, mis pakuvad psühholoogia valdkonnas akadeemilisi programme. Samuti uurime lähemalt psühholoogia eriala erinevaid õppimisviise.

Psühholoogia ülikoolid Eestis

Üle Eesti on mitmeid kõrgkoole ja ülikoole, kus on võimalik õppida psühholoogia eriala. Psühholoogia ülikoolid Eestis hõlmavad erinevaid õppetöö kavasid, sh bakalaureuse- ja magistriõppe programme.

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool on üks peamisi akadeemilisi keskusi Eestis. Praegu pakub Tartu Ülikool psühholoogia eriala magistriõppe programme. Samuti on olemas bakalaureuse kraad psühholoogia- ja arenguprogrammi kujul.

Tallinna Ülikool

Tallinna Ülikool pakub bakalaureuse programmi kolme õppesuunaga. Need suunad hõlmavad valdkondi, nagu näiteks rakenduslik psühholoogia, vaimne tervis ja pedagoogika. Samuti pakutakse Tallinna Ülikoolis magistriõppe tasemel psühholoogia rakendusmagistriprogramme.

Eesti Humanitaarinstituut

Eesti Humanitaarinstituut on akadeemiline keskus, mis pakub erinevaid humanitaarteaduste erialasid. Üks nendest on ka psühholoogia magistrikraad. Humanitaarinstituudis on võimalik õppida ka psühholoogia teiste spetsialiseerumissuundadega.

Erialakõrgkoolid

Eelnevalt mainitud ülikoolide ja kõrgkoolide kõrval pakuvad ka paljud erialakõrgkoolid psühholoogia erialal programmi. Need erialakõrgkoolid keskenduvad praktilisemale lähenemisele ja pakuvad praktilisi õpetusi.

Tallinna Tervishoiukõrgkool

Tallinna Tervishoiukõrgkooli õppekava pakub praktilist lähenemist. Õppekava sisaldab mitmeid praktilisi oskusi, nagu vaimse tervise diagnoosimine ja ravi.

Haapsalu Kutsehariduskeskus

Haapsalu Kutsehariduskeskus on ka üks erialakõrgkoolidest, kes pakub psühholoogia eriala programmi. Arvestades kutsehariduskeskuse väiksemat mastaapi, keskendub uuringutele ja praktilistele oskustele, mis on seotud haiglates ja tervishoiuasutustes esinevate juhtumitega.

Tartu Tervishoiu K õrgkool

Tartu Tervishoiu Kõrgkool pakub akadeemilisi programme, nagu näiteks psühholoogia tervishoius, õendus- ja psühhoterapeudi erialadel. Tartu Tervishoiu Kõrgkool pakub ka kraadiõpet, mis keskendub psühhiaatria residentuurile.

Psühholoogia õpe välismaal

Lisaks Eesti kõrgkoolidele on võimalik õppida psühholoogiat erinevates ülikoolides välismaal. Kui võrrelda Eesti kõrgkooli pakutavaid programme välismaal pakutavatega, on väljaspoolt Eestit võimalik töötada laiemal valdkonnas.

Iga riigi akadeemilised programmid erinevad, kuid erinevate ülikoolide pakutavad programmid on erinevates valdkondades sarnased. Näiteks võivad mõned välismaised psühholoogia programmid rõhutada sotsiaalthartegevusi või psühhiaatriat. See kehtib eriti USA-s, kus on olemas palju mainekaid ülikoole, nagu Harvard, Yale, Stanford ja MIT.

Erialane koolitus ja psühholoogia kursused

Lisaks kõrgkoolidele ja ülikoolidele saab psühholoogia õppetööd jätkata ka erinevate kursuste ja väljaõppeprogrammide kaudu selles valdkonnas. See annaks võimaluse saada lühema aja jooksul kindlaid teadmisi ja oskusi.

Psühholoogia kursuste ja väljaõppeprogrammide õppekavades pakutakse tavaliselt praktilisi õpetusi, esitlusi ja loenguid. Teemadering on sarnane psühholoogia kõrgkoolide õppekavaga, kuid on kohandatud erinevat tüüpi rakenduste jaoks. Näiteks pakuvad erinevad ettevõtted ja psühholoogia organisatsioonid koolitusprogrammi personali haldamisega seotud psühholoogilistes küsimustes.

Kokkuvõtvalt

Kokkuvõtvalt on psühholoogia õppimine Eesti kõrgharidusasutustes mitmekesine ja paindlik. Te võite valida endale sobiva õppekava ja saate valida endale sobiva õppeaja. Eriala pakub erinevaid kohaldatavaid oskusi ning tohutut võimalust oma karjääri käivitada. Soovi korral võite uurida ka välismaal pakutavaid programme ja kursuseid. Igal juhul tuleb teile eduka karjääri ehitamiseks tagasiõppimine väga kasuks.