Nullkulu

Nullkulu

kus õppida turundust?

Kus õppida turundust

Turunduse õppimine on üks parimaid investeeringuid iseendasse, mida teha saab. Turunduskampaaniate edukalt loomine on oskus, mis on paljudele ettevõtjatele äärmiselt vajalik, et nende äri edukaks saada. Turundus on üks keerulisemaid erialasid ning vajab põhjalikke uuringuid, oskusi ja kogemusi, et seda tõhusalt teha. Seetõttu on esmatähtis leida endale õige õppeasutus, mis aitab Sul saavutada oma turunduseesmärgid.

Selle artikli eesmärk on anda lugejatele teavet kõige paremate kohtade kohta, kust turunduse õppimist alustada. Me keskendume kõige populaarsematele, mainekamatele ja tõhusamatele turunduse õppeasutustele ning tutvustame neid lähemalt. Enne kui me selle juurde läheme, räägime lühidalt turunduse tüüpidest ja millistel tasemetel turundust õppida saab.

Turunduse tüübid:

Kõige levinumad turunduse tüübid on digitaalne turundus, traditsiooniline turundus ja turundusstrateegia. Digitaalne turundus hõlmab digitaalses vormis toodete ja teenuste turundamist kasutades veebilehti, sotsiaalmeediat, e-posti, mobiilirakendusi jms. Traditsiooniline turundus keskendub trükimeedialiikidele nagu televisioon, raadio ja ajalehed. Turundusstrateegia hõlmab turunduskampaania kavandamist, mis on kõigi turunduse tüüpide lahutamatu osa.

Turunduse tasemed:

Turundusõppeasutused pakuvad turundusõpetust erinevatel tasemetel. Algtase hõlmab turunduse põhialuste õpetamist, näiteks turundusplaani koostamist, turundusteadmisi ja -teooriaid jne. Keskmine tase eeldab, et õpilased on juba algtaseme õpingud läbinud ning siin keskendutakse spetsiaalsematele teemadele, näiteks turu-uuringute ja turunduskampaaniate läbiviimisele jne. Kõrget õppetaset pakutakse ülikoolides, kus räägitakse põhjalikumalt turundusstrateegiatest ja -teooriatest.

Nüüd aga keskendume õppimiskohtadele. Enne kui hakkame loetlema erinevaid õppeasutusi, tasub märkida, et õppeasutuste valik sõltub suuresti sellest, millist taset keegi otsib, milliseid oskusi soovitakse arendada ning millist ajakava on võimalik järgida. Majoriteedile sobib kõige paremini koolitus, mis pakub paindlikkust ajakava poolest, erinevaid tasemeid ja mis sobib ka täiskasvanutele.

Euroakadeemia

See õppeasutus pakub turunduse eriala bakalaureuse kraadi ja magistrikraadi tasemel. Euroakadeemia hoolitseb õpilaste eest, tutvustades neile teooriaid ja selle rakendamist praktikas. Õppekava sisaldab erinevaid mooduleid nagu turundus, reklaam, turu-uuringud, suhtekorraldus ja PR.

Tallinna Ülikool

Tallinna Ülikool pakub magistriõpet turunduse erialal erinevate valdkondade spetsialiseerumistega. Magistriõppe programmi eesmärk on anda õpilastele võimalus täiendada oma oskusi ja teadmisi valdkonnas, mis neid enim huvitab. Lisaks saavad üliõpilased teadmisi turunduse strateegia, tarbijakäitumise ja turu-uuringute kohta.

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool pakub turunduse magistriõpet erinevate valdkondade spetsialiseerumistega. Turundus on üks paljudest valdkondadest, kus ülikool pakub oma eriväljaõpet. Siin võite saada oskusi, kuidas rakendada kõige kaasaegsemaid turunduskontseptsioone ja -tehnoloogiaid, samuti nende integreerimist teiste spetsialiseerumisvaldkondadega nagu haridus, kinnisvara, IT jms.

Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool pakub turunduse magistriõppe ühendatud IT-juhtimise ja turunduse programmiga. See kursus sobib neile, kes soovivad oma turundusalases karjääris vaadata, kuidas turunduse ja IT-juhtimise valdkond omavahel seotud on. Lisaks turundusstrateegiate ja -kommunikatsiooni teooriatele õpivad õpilased ka, kuidas arendada tarkvara, hinnata suurandmeid, ehitada andmebaase, korraldada SEO-treeninguid jne.

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor

Mainor on tuntud oma turundus- ja ärijuhtimise kursuste poolest ning keskendub praktiliste oskuste ja teadmiste õpetamisele. Siin õpivad õpilased turundusstrateegia, e-kaubanduse, sotsiaalmeedia turunduse jne kohta. Pakutakse ka palju praktilisi kogemusi, nagu tootearendus, müügikoolitus ja turu-uuringud.

Kokkuvõtteks:

Turundus on oluline osa edukast ettevõtlusest. Parima turundusõppeasutuse valimine on esimene samm karjääri alustamiseks selle alal ja erinevate turundusprogrammide hindamine ja tagasiside analüüsimine aitab kõige sobivamaks leida. Meie poolt pakutud loetelus on käsitluse all kõige mainekamad ja tuntud koolid ja ülikoolid, kust turundust õppima hakata. Igal koolil on oma õppetarvikute omadused, programmid ja kvalifikatsioonid, mistõttu valiku tegemisel tuleb arvestada oma individuaalsetele eelistustele ja karjääriseadele vastavaid tegureid.