Nullkulu

Nullkulu

kus õppida psühholoogiat?

Kus õppida psühholoogiat

Psühholoogia on üks populaarsemaid erialasid üle maailma. See võimaldab inimestel mõista iseennast ja teisi paremini. Kui oled huvitatud inimeste käitumisest, mõtlemisest ja emotsioonidest, siis psühholoogia on just sinu jaoks. Kui tead juba, et teed psühholoogilist karjääri, siis võib olla raske leida endale sobivat kooli, kus õppida. Selles artiklis saad teada, millised on parimad kohad Eestis, kus õppida psühholoogiat.

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolis on psühholoogia osakond, mis pakub bakalaureuse, magistri ja doktoriõppes. Bakalaureuseõppes saab valida kahe õppekava vahel: psühholoogia ja rakendus-psühholoogia. Osakonna erialade hulka kuuluvad ka kliiniline psühholoogia, arengupsühholoogia, kognitiivne neuroteadus ja palju muud. Tartu Ülikool on üks vanimaid ja tuntumaid kõrgkoole Eestis, mis pakub suurepärast psühholoogiaharidust.

Tallinna Ülikool

Tallinna Ülikoolis on terviseteaduste ja spordi instituut, kus pakutakse ka psühholoogia eriala. Bakalaureuseõppes saad valida kahe õppekava vahel: psühholoogia ja rakendus-psühholoogia. Instituudi psühholoogia eriala hulka kuuluvad ka organisaatoni psühholoogia, tervisepsühholoogia, kliiniline psühholoogia ja palju muud. Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala on väga lähedane praktilisele tööle, mis võimaldab üliõpilastel õppida oma teoreetilisi teadmisi praktikas rakendama.

Eesti Humanitaarinstituut

Eesti Humanitaarinstituut (EHI) pakub kvaliteetset psühholoogiaharidust, sealhulgas bakalaureuse- ja magistriõpet. EHI pakub ainulaadseid võimalusi psühholoogiaõpinguteks, sealhulgas erialade kombinatsioone, nagu psühholoogia ja meedia, psühholoogia ja filosoofia, psühholoogia ja kunst jne. EHI psühholoogia õppes suurt tähelepanu, kuidas psühholoogilisi teooriaid ja meetodeid saab kasutada ka teistes valdkondades.

Eesti Maaülikool

Eesti Maaülikool pakub loodussõbralikku psühholoogia eriala, mis ühendab loodusteadused psühholoogiaga. Bakalaureuseõppes õpetatakse üliõpilastele tihti selliseid teemasid nagu ökopsühholoogia, looduse tervendav jõud, loodusteaduste alused ja bioloogilise psühholoogia alused. See unikaalne lähenemine psühholoogiaharidusele annab üliõpilastele suurepärase võimaluse rakendada oma psühholoogilisi teadmisi loodusteadustes.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on psühholoogia eriala sobilik kõigile inimestele, kes on huvitatud inimeste mõistmisest. Eestis on palju erinevaid kõrgkoole, kus pakutakse kvaliteetset psühholoogiaharidust. Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Humanitaarinstituut ja Eesti Maaülikool on neljast parimast kohast psühholoogia eriala õppimiseks. Iga kõrgkool pakub oma ainulaadset lähenemist psühholoogiale, mistõttu on oluline valida kõrgkool, mis sobib just sinu huvidele ja vajadustele. Kui oled aga huvitatud praktilisest tööst, siis võib olla mõistlik valida bakalaureuseõpe rakendus-psühholoogias, kuna see annab sulle suurepärase võimaluse enne lõpetamist juba oma teoreetilisi teadmisi praktikas rakendada.