Nullkulu

Nullkulu

kus õppida floristiks?

Kus õppida floristiks: leia sobiv floristika koolitus

Floristika on kunst, mis hõlmab lillede ja taimede kujundamise ja korraldamise oskust. See kunst on olnud olemas aastaid ning on tuntud kogu maailmas oma kaunite kimpude ja lilleseadete poolest. Kui soovite saada floristiks, on teil erinevaid võimalusi. Selles artiklis käsitleme erinevaid floristika koolitusi ja institutsioone, kus võite end registreerida ja oma unistused ellu viia.

Mis on floristika?

Floristika on kunst, mis hõlmab lillede ja taimede kujundamise ja korraldamise oskust. Floristid võivad töötada erinevates valdkondades, nagu näiteks pulmade korraldamine, peokujundus, siseruumides kasvatatavate taimede juhtimine ja muud. See on väga tundlik ja loominguline ala ning nõuab spetsialiseeritud teadmisi lillede erinevatest omadustest, disainist ja tendentsidest.

Kus õppida floristiks?

Kui soovite õppida floristikat, võite valida erinevate õppeasutuste vahel, sõltuvalt teie asukohast ja teie vajadusest. Siin on mõned näited floristika institutsioonidest Eestis.

Eesti Maaülikool

Eesti Maaülikool on hea koht, kus õppida floristikat. Kool pakub võimalust valideerida Eesti level 5, floristikakursus. Lisaks korraldab EMÜ regulaarselt floristikakursusi ja töötubasid. Kool pakub õpilastele ka praktilist kogemust paljude projektide, nagu näiteks lilleseadete valmistamine tseremooniateks, messideks ja muudeks sündmusteks.

Tartu Rahvaülikool

Tartu Rahvaülikool on hea valik floristikakursuste jaoks. Kool pakub erinevaid ühepäevaseid töötubasid ja lühikursusi lillede ja seadete valmistamiseks. Kooli õppekava on väga praktiline ning õpilased saavad kasutada siseruumides kasvatatavaid taimi disaini loomiseks.

Tallinna Kunstigümnaasium

Kunstigümnaasium pakub floristikakursusi õpilastele. Kursustel õpitakse õiget lillede hooldust, lilleseadmete kujundamist ja lillepoe halduse koolitust. Kursus hõlmab ka praktilisi oskusi, nagu näiteks lillede kärpimine, kimpude sidumine ja seadmete valmistamine.

Floristika põhikoolitus

Lisaks ülaltoodud koolidele on võimalik leida ka online floristikakursused, kus saate õppida taimede ja lillede hooldust, lilleseadmete kujundamist ja lillepoe halduse koolitust. Samuti võivad online-kursused aidata teil määrata oma edu ja õppeetapid vastavalt oma ajakavale ja elustiilile. Anname teile soovitusi ka floristide mentorite, raamatute ja ajakirjade kohta, mis võivad teile täiendavat teavet ja inspiratsiooni pakkuda.

Kokkuvõte

Kui soovite õppida floristiks, on teil palju valikuid. Teil tasub kaaluda oma asukohta, võimalusi ja eelarvet. Kuid kõige olulisem on alati oma kirg ja huvi kunsti vastu. Olge avatud uutele ideedele ja praktikale, ja võite oodata lõpmatut loomingulist tunnustust. Valige sobiv floristikakoolitus ning avastage parimad vaatenurgad, teadmised ja kogemused, mida see kunst pakub.