Nullkulu

Nullkulu

kus elab jõuluvana?

Kus elab Jõuluvana – legendaarse Jõuluvana kodu

Jõulupüha on üks aasta kõige oodatumatest pidustustest, mis toob palju rõõmu ja elevust igale pereliikmele. Üks stseen, mis on alati osa jõuluajast, on Jõuluvana, kes kingituste jagamise eest vastutab. Kuid kas olete kunagi mõelnud, kust Jõuluvana tuleb? Ja kus ta täpsemalt elab?

Jõuluvana ajalugu ja päritolu

Jõuluvanaga seotud traditsioonid ulatuvad tagasi paljude sajandite taha nii Euroopas kui ka Ameerikas. Traditsiooniliselt kannab Jõuluvana punast ülikonda, valget habe ja punaseid saapaid. Usutakse, et ta elab kuskil salapärases paigas, kus ta oma hoogsa elu käigus kingituste valmistamiseks valmistub.

Jõuluvana elukoht

Jõuluvana kodu on pikka aega olnud mõistatus, kuid üks koht, kuhu arvatakse tema elukoht olevat, asub Lapimaal. Konkreetsemalt, Rovaniemis, kus on ametlikult registreeritud Jõuluvana postkontor, kus tema meeskond vastutab lugematute pühademeeleolu suurendavate kirjade käsitlemise eest.

Rovaniemi asub Soome põhjaosas ja on pealinna suuruselt kolmas linn. Lisaks Jõuluvana külastamisele pakub see piirkond ka suurepäraseid vaba aja veetmise võimalusi, eriti talvistel jõulupühadel. Linnas on Jõuluvana peakorter, kauplus ja mitmed muuseumid, kus saab uurida pühade tähistamise traditsioone üle kogu maailma.

Jõuluvana Võlumaa

Jõuluvana Võlumaa on Lapimaal Rovaniemis asuv särav puhkeala, mis on pühendatud jõuluvana ja tema võlumaailmale. Külalised saavad vestelda loomulikus keskkonnas Jõuluvanaga ja saada tunne, et nad on otse tema majas. Peale selle pakuvad Võlumaa atraktsioonid nagu näiteks kelgukoerte sõit, saanisõit, traaversid, rebasejahi matkamine ja Jõuluvana kingituste juurde jõudmiseks Nukumaa moonutatud valgusega tunnelis teekond’i.

Jõuluvana Kingituste Jõgi

Jõuluvana Kingituste Jõgi on üks kõige nõutavamaid atraktsioone Lucky Ranchis, mis asub Lapimaal soovide köögi lähedal. Siin on võimalik sõita raftiga kuni 500 meetrit mööda jõge, et uurida seikluslikke imetegusid, kus talvel langeb lumme 30 meetri kõrgusest langusest.

Jõuluime Toba Nossier’i juures

Jõuluime Toba Nossier’i juures on unistuste saar põhjamaises välimuses, kus külastajad saavad nautida viibimist talve puhkepaketis ja unustamatu talveelu. Hoonestus pakub ka mitmeid seikluslikke tegevusi nagu kelgukoerte sõit, saanisõit ja taliline mootorsaanisafari. Talvitise hindamine Toba Nossier’i juures on juba üle 24-aastase tõeväärtuse.

Jõuluvana on jõuluaja oluline osa ja teda on alati seostatud sõbralikkuse, helduse ja helde kingituste andmisega. Kuigi tema kodu täpne asukoht võib olla saladuseks, on imetammised, mis Lapimaa pakub, selge reaalsus, mis teeb Jõuluvana otsingud imeliseks, lõbusaks ja mälestusväärseks.