Nullkulu

Nullkulu

kus asub pirita jõe lähe?

Kus asub Pirita jõe lähe?

Pirita jõgi on Eesti üheks tuntumaks jõeks, mis kulgeb Harjumaalt, läbi Tallinna ja suubub lõpuks Peipsi järve. Pirita jõel on palju huvitavaid paiku, kuid üks nendest kohtadest, millest vähem räägitakse, on jõe lähtepunkt. Kus täpselt asub Pirita jõe lähe? Loe edasi, et saada rohkem teavet.

Kuidas leida Pirita jõe lähtepunkt?

Pirita jõe lähtepunkt asub Põhja-Tallinnas. Kui sul tekib soov leida selle unikaalse koha, tuleb suunduda aadressile Kopli 105. Siitkaudu on võimalik märkida ka jõe algus, kustkaudu hakkab lõplikult alguse saama Pirita jõgi.

Jõe lähtepunkti ümbrus

Jõe lähtepunkt asub Kopli liinide vahetus läheduses. Siin on võimalik näha, kuidas moodustub Punane Rannikraav ja kuidas läbi selle voolab väga väike vesi, mis on Pirita jõe üks algallikatest. Pirita jõe teine algallikas asub Kose vallas Harjumaal Kõnnu järve kaldal. Kuid jõe lähtepunkt Põhja-Tallinnas on huvitav selle poolest, et siin on võimalik näha, kuidas laiad kraavid ja põllud näivad ladestunud keset linna. Selles piirkonnas on märgata mitmeid ajaloolisi ehitisi, sealhulgas vana kalasadama jääke ning vaatamisväärsusena peaks kindlasti märkimist leidma vanad raudbetoonist sillad, mis on juba üsna vanad ja roostetavad, ent endiselt põnevad vaadata.

Mida veel Pirita jõe lähtepunktist teada saada?

Pirita jõe lähtepunkt on kindlasti kohaks, mida tasub külastada, kui soovid Eestis veeta päeva puutumata looduses ja vaadata midagi täiesti erinevat. Ära unusta, et Pirita jõgi on üks Eesti olulisematest jõgedest, kus pesitseb mitmeid haruldasi liike, mida on võimalik ka ise näha kui harrastad veespordiga tegevust. Suvisel ajal on võimalik seigelda kanuude ja paatidega jõge pidi mööda, külastades erinevaid lõkkekohti ja matkaradu. Igal juhul on Pirita jõe lähtepunkt üks põnevamaid paiku, mida võimalik leida Eesti ajaloolises Tallinnas.

Kokkuvõte

Pirita jõe lähtepunkt on huvitav koht, mida tasub külastada, kui tahate näha midagi erilist majesteetliku jõe alguspunktist. Jõe lähtepunkti leidmiseks tuleb suunduda Põhja-Tallinnasse aadressile Kopli 105. Selles piirkonnas on võimalik näha mitmeid ajaloolisi hooneid, lahedaid sildu ja huvitavaid maastikke, mis jätavad kui kauneid pildielamusi ning seiklusi, mis tuletavad meelde Eesti looduse olulisust meie koduses elus.