Nullkulu

Nullkulu

kuidas vähendada põletikku kehas?

Kuidas vähendada põletikku kehas

Põletik on keha loomulik kaitsev reaktsioon kahjulikele stiimulitele, nagu trauma, infektsioonid ja reaktsioonid katkematu välismõjule . Kuid krooniline põletik võib olla seotud mitmete terviseseisunditega, nagu diabeet, südamehaigused ja artriit. Nende terviseseisundite süvenemist võib tõkestada põletiku vähendamine kehas. See artikkel keskendub sellele, kuidas vähendada põletikku kehas.

Kasulikud toidud põletiku vähendamiseks

Ägeda põletiku korral saab toidukordi kasutada põletiku leevendamiseks loodusliku ravimina. Siin on mõned tooted, mida tuleks tarbida, kui soovite põletikku vähendada:

Marjad – mustikad, vaarikad, maasikad ja mustad sõstrad on põletikuvastase toimega.

Rohelised – salatid, spinat, kale, chard ja muud rohelised on parim viis dieedi lisamiseks. Need lehtköögiviljad sisaldavad oblikhapet, mis vähendab kehas põletikulisi vastuseid.

Taimeõlid – aitavad põletike vastu võidelda, nagu oliiviõli ja rapsiõli.

Kurkum – on antioksüdant, mis sisaldub kurkumis, mis on Aasias vähekaubeldav. Kurkumiin aitab vähendada põletikku luumurru, valu ja turse korral.

Kala – sisaldab omega-3 rasvhappeid, mis on kasulikud põletike vastu võitlemisel. Vältige kõrge kalorisisaldusega kalu, näiteks makrelli ja lõhet.

Täisterad – Soodustavad tervislikku elustiili ja sisaldavad lisaks kiudaineid, vitamiine ja mineraale.

Kuidas regulaarne harjutus võib aidata põletiku vastu võidelda

Regulaarne treenimine on elutähtis põletikuliste haiguste ennetamiseks ja vähendamiseks. Harjutus aitab kaasa keharasvade põletamisele, mis on põletike allikas. Regulaarse kehalise aktiivsuse tõttu väheneb ka põletikusüsteemi krooniline aktiivsus. Kuid piisava koormusega harjutuste treenimine on abiks põletikuliste kahjustuste ennetamisel.

Õige unerežiim

Öösel võimaldab keha uuesti laadida ja taastada. Une aeg peaks olema 7-8 tundi. Halb uni võib võimendada põletikulist vastust, mis toob kaasa jõuetuse, depressiooni, suhkruhaiguse ja südame-veresoonkonna haiguste edasist lisandumist. Une puudumine tõstab ka stressi ja ärevustüve, mis võib suurendada põletikuvastast vastust.

Vähendage stressi

Stressil võib olla negatiivne mõju inimese tervisele. Pikaajaline stress võib suurendada põletikuvastaste molekulide teket, mis võib mõjutada immuunsüsteemi tõhusat toimimist. Teadmised stressi ja stressi tekitavate inimese funktsioonide kõrvaldamisest tugevdavad immuunsüsteemi ja vähendavad kroonilist põletikku kehas.

Järeldus

Põletikuliste haiguste tõkestamine võib aidata suurendada elukvaliteeti. Viidates sellele, et kehas on põletiku vähendamine üks parimaid viise haiguste tõkestamisel. Toiduained, mis sisaldavad rikkalikult rohelisi, marju, taimeõlisid ja täisteratooteid, on tasakaalustatud toitumise oluline osa. Regulaarne harjutus on samuti oluline, kuna see võib aidata kaasa keharasva kaotamisele ja suurendada metaboolset tervist. Lõpuks on oluline tagada piisav uneaeg ja vähendada stressi, mis võib mõlemad suurendada põletiki vastust kehas. Pikaajalised tervisevigadeks on võimalik vältida, kui hoolitsete oma keha eest hoolikalt ning viite läbi terve eluviisi.