Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida eesnaha põletikku?

Kuidas ravida eesnaha põletikku

Eesnaha põletik ehk balanopostiit on valulik ja ärritav seisund eesnaha piirkonnas. See mõjutab enamasti mehi, kes ei ole oma suguelundite igapäevase hooldusega hakkama saanud. Probleemi põhjused võivad ulatuda bakteriaalsetest infektsioonidest kuni allergia ja nahaärrituseni. Selle artikli eesmärk on juhendada teid eesnaha põletiku ravimisel ja selle ärahoidmisel.

Mis on eesnahk?

Eesnahk on nahast kaitsev voog, mis kataks peenise otsa, tuntud ka kui glans, ja aitab seda kaitsta ärritavate ainete eest. Probleemid tekivad aga siis, kui eesnahka ei hooldata õigesti.

Miks eesnaha põletik tekib?

Eesnaha põletiku tekkimisel on mitu põhjust. Kõige sagedasemad on järgmised:

Halb hügieen: See on kõige sagedasem põhjus, kuidas eesnaha põletik tekkida võib. Kui glansi all olevat piirkonda ei puhastata sageli ja õigesti, võivad bakterid ja seened sinna koguneda.

Allergia: Nagu iga teise kehaosa korral, võib ka eesnaha piirkonnas esineda allergiat. Põhjused võivad ulatuda enamikust tavalistest allergeenidest, nagu pesuvahendid ja lõhnaainetega tooted, kuni ravimite ja lateksini.

Molluscum contagiosum: See on nakkuslik haigus, mis tekitab nahale tõmmatud nahavärvid eestpoolt puneti, mis võib põhjustada eesnaha põletikku.

Kuidas ravida eesnaha põletikku?

Eesnaha põletiku ravimisel on oluline tagada, et infektsiooni põhjus on kõrvaldatud. Kui olete kindel, et infektsiooni põhjus on allergia, võib arst välja kirjutada ravimeid, mis aitavad põletikku ja sügelust vähendada.

Siin on mõned kodused abinõud, mida võid proovida:

Õige hügieen: Kui teie eesnaha põletik on tingitud halvast hügieenist, alustage sellest, et hakkate oma suguelundeid regulaarselt pesema sooja veega ja seebiga. See rutiin aitab kaitsta bakterite ja seente vastu.

Antibiootikumid: Kui eesnaha põletiku põhjuseks on bakteriaalne infektsioon, võib arst välja kirjutada teile sobiva antibiootikumi. Te peate kindlasti järgima arsti antud annust ja juhiseid, et vältida tüsistusi.

Tsingi salv: Tsingi salv on loomulik põletikuvastane ravim, mis võib aidata leevendada eesnaha põletikku. Kandke salvi õhukese kihina põletikulisel piirkonnal ja laske sellel mõneks tunniks töötada. Korrake seda protsessi paar korda päevas, kuni põletik taandub.

Kuidas vältida eesnaha põletikku?

Eesnaha põletiku vältimine on lihtne. Siin on mõned lähenemisviisid:

Hooldage oma suguelundeid regulaarselt: Hoolitsege regulaarselt ja põhjalikult oma suguelundite eest. Peske neid sooja veega seebiga.

Vältige kahjulikke tooteid: Võimalusel vältige lõhnaainetega ja teiste kemikaalidega küllastunud tooteid.

Kasutage õhkavaid rõivaid: Kandke õhku läbilaskvaid rõivaid, mis aitavad hoida teie eesnaha piirkonda kuivana ja jahedana.

Kokkuvõtteks

Eesnaha põletik on tavaline probleem. Arvestades selle ebamugavust ja valu, on oluline tagada piisav hügieen ja vältida ärritavaid tooteid ning järgida koduseid abinõusid, et aidata leevendada sümptomeid. Kui sümptomid püsivad, peaksite otsima arstiabi, sest see võib tähendada, et infektsioon on tõsisem ning vajab sobivat ravi.