Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida skolioosi?

Skolioos on seisund, mille korral on selgroolülid kõverad külgsuunas. See võib põhjustada valu, raskusi hingamisel ja asendi muutust. Õnneks on olemas ravimeetodeid, mis aitavad vaevusi leevendada. Selles artiklis vaatleme erinevaid meetodeid, mis aitavad skolioosi ravida.

Sissejuhatus
Skolioosi mõiste tähendab külgsuunalist selgroo kõverdumist. Kõveruse suurus võib varieeruda nii vähesest kui paar kraadi kuni mitmekümne kraadini, või isegi rohkem. Skolioos esineb enamasti lapsepõlvest alates ja kui seda ei ravita, võib see põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. On oluline teostada regulaarset selgroo kontrolli, et vältida skolioosi edenemist.

Skolioosi sümptomid
Skolioosi sümptomid võivad varieeruda sõltuvalt kumeruse tüübist ja raskusastmest. Mõned sümptomid hõlmavad selgroo kõverust, asendi muutusi, valu seljas, raskusi hingamisel ja väsimust. Mõnel inimesel võivad sümptomid olla kerged, samas kui teistel võivad need olla märkimisväärsed. On oluline märkida, et skolioosi varajane avastamine võib aidata ravimeetoditega paremaid tulemusi saavutada.

Skolioosi diagnoosimine
Skolioosi diagnoosimine toimub tavaliselt füüsilisel läbivaatusel, radiograafia, tomograafia ja skaneerimise kaudu. Radiograafia on tavaliselt esimene test, mille abil arst saab kindlaks teha kõveruse suuruse ja kuju. Mõnikord võidakse teha täiendavaid teste, nagu tomograafia ja magnetresonantstomograafia, et saada täpsemaid tulemusi. Kui diagnoos on kindlaks tehtud, saab arstiga arutada sobivaid ravimeetodeid.

Skolioosi ravi
Skolioosi ravimeetodid varieeruvad ja sõltuvad kumeruse raskusastmest, asukohast ja tüübist. Skolioosiravi hõlmab tavaliselt harjutusi, füsioteraapiat, ortopeediliste seadmete kasutamist ja operatsiooni.

Harjutused
Üks levinumaid skolioosi ravimeetodeid on erilised harjutused. Need harjutused keskenduvad selgroo tugevdamisele ja kumeruse vähendamisele. Skolioosi jaoks mõeldud harjutused on erinevad tavalistest harjutustest ja neid peaks tegema litsentseeritud füsioteraapia spetsialist.

Füsioteraapia
Füsioteraapia abil saab skolioosi sümptomeid kontrolli all hoida. Füsioteraapia aitab lihastel tugevamaks muutuda, parandades sellega kehaasendit. Füsioteraapia võib hõlmata massaaži, venitusharjutusi ja liikumist.

Ortopeedilised seadmed
Ortopeedilised seadmed, nagu korsett, võivad aidata kumerust vähendada ja valu leevendada. Ortopeediliste seadmete kasutamine sõltub kumeruse raskusastmest ja inimese vanusest.

Operatsioon
Rasketel juhtudel võib olla vajalik operatsioon. Kirurgiline ravi võib hõlmata selgroo sulandumist kruvide ja klambrite abil või implantaatide kasutamist. Operatsioon on siiski keeruline ja ei sobi kõigile patsientidele.

Konkluusioon
Skolioos on seisund, mis võib olla väga ebamugav ja põhjustada terviseprobleeme. Õnneks on skolioosi ravimise palju erinevaid meetodeid. Sobiv ravimeetod sõltub kumeruse tüübist ja raskusastmest. Kui teil on skolioosi sümptomeid, pidage nõu arstiga ja leidke sobiv ravi. Skolioos võib olla ravitav ja ebamugavus võib osaliselt või täielikult taanduda.