Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida südame rütmihäireid?

Kuidas ravida südame rütmihäireid

Südame rütmihäired on arütmia tüüpi seisund, mis esineb siis, kui südame löögisagedus ja rütm ei ole korrapärased. Rütmihäireid võib põhjustada mitu tegurit, sealhulgas vananemine, südamehaigused, hormonaalsed muutused, stress, ravimid või liiga palju kofeiini tarvitamine. Selle seisundi tõsiseks kõrvalmõjuks on südameatakk, insuldi, südamepuudulikkuse ja teiste terviseseisundite risk, mistõttu on oluline selle seisundi efektiivne ravi ja ennetamine.

Üldised ravivõtted

Südame rütmihäirete ravi sõltub nende põhjusest. Kui arütmia sümptomid ei takista patsiendi igapäevaelu, võib arst soovitada sekkumist ravimitega. Kui aga rütmihäired on tõsised ja patsiendi elu on ohus, võib olla vajalik invasiivne sekkumine.

Ravimid

Kõige sagedamini ettekirjutatav rütmivastane ravim on beetablokaator. Müokardi isheemia, kus esineb südame lihaskoe hapnikuvaegus, stabiilne südameisheemia, paroksüsmaalse tahhükardia, ekstrasüstoolide ja teiste seisundite korral võivad beetablokaatorid aidata südant rahustada ja vähendada südamerütmi. Mõnikord võib arst ette kirjutada ka kaltsiumikanali blokaatorid ja digitaalise preparaate.

Elektriline kardioversioon

Elektriline kardioversioon hõlmab väikese elektritõuke andmist südamele. See protseduur kõrvaldab arütmiate mustrid, mis võivad tekkida aja jooksul. Arst kasutab röntgenikiirte, et paigutada elektroodi südame külge. Seejärel saadab arst väikese elektritõuke, mis aitab südamerütmi taastada.

Kirurgiline sekkumine

Mõnel juhul võib arst soovitada kirurgilist sekkumist, et kõrvaldada rütmihäirete probleemid. Üks võimalus on ablatsioon, protseduur, mille käigus südames asuvad spetsiifilised rakud hävitatakse, et vältida nende liigset aktiivsust. See on eriti kasulik juhul, kui südamerütmihäired on asümptomaatiliselt tuvastatud või kui rütmihäired ei ole ravimitega parandatavad.

Südame rütmihäirete ennetamine

Parim viis südame rütmihäirete ennetamiseks on tervisliku eluviisi järgimine. Kui suitsetate, peaksite suitsetamisest loobuma, sest nikotiin ja teised kemikaalid põhjustavad südamehaigusi, mis võivad põhjustada rütmihäireid. Samuti peaks loobuma liigsest alkoholitarbimisest ning vältima liiga palju kofeiini tarbimist, sest see võib põhjustada südame rütmi kaootilisust.

Südame tervisega seotud harjumused

Järgige tervislikke harjumusi, näiteks sööge tervislikult, lisage oma toidule rohkem puu- ja köögivilju, piirake soolade ja töödeldud toitude tarbimist ning järgige dieeti, mis aitab kaalu säilitada või kaotada. Peale selle, pidage meeles, et regulaarne treening tugevdab südant ja aitab kaasa hea südame tervise säilitamisele.

Kokkuvõte

Südame rütmihäired on tõsine terviseprobleem, mis võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. Oluline on meeles pidada, et tervislik eluviis ja õige ravi aitavad tagada südame hea tervise. Kui teil on probleeme südame rütmihäiretega, pidage kindlasti nõu oma arstiga, et leida sobiv ravi ja ennetusmeetmed.