Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida silmapõletikku?

Kuidas ravida silmapõletikku

Silmapõletik on tavaline silmahäire, mida põhjustavad mitmed erinevad tegurid. Silmapõletik võib olla väga ebameeldiv ja võib põhjustada silmade sügelust, valulikkust, punetust ja turset. Õnneks on palju koduseid ravimeetodeid, mis aitavad sümptomeid leevendada. Käesolevas artiklis vaatleme, kuidas ravida silmapõletikku.

Mis on silmapõletik?

Silmapõletik on silma sidemete ja limaskestade põletikuline seisund. Silmapõletiku põhjused võivad olla erinevad. Mõnikord on põletik akuutne ja sellega kaasnevad sümptomid nagu silmade sügelus ja valu. Mõnikord võib silmapõletik olla krooniline ja sümptomid võivad olla vähem tõsised.

Mis põhjustab silmapõletikku?

Silmapõletiku põhjused võivad olla erinevad. Põletik võib olla põhjustatud infektsioonist või allergiast. Mõnikord võib silmapõletik olla seotud muude tingimustega, nagu nahahaigused või autoimmuunhaigused.

Kuidas tuvastada silmapõletikku?

Silmapõletiku sümptomid võivad varieeruda sõltuvalt põhjusest, kuid sagedased sümptomid on silmade sügelus, punetus, turse ja valulikkus. Mõnikord võib põletik põhjustada silma sekretsiooni või hägust nägemist. Kui teil on silmapõletiku sümptomid, soovitatakse teil pöörduda silmaarsti poole.

Silmapõletiku ravi

Kui teil diagnoositakse silmapõletik, võib ravi sõltuda põletiku põhjusest. Allpool on loetletud mitmed kodused abinõud, mis võivad aidata silmapõletiku sümptomeid leevendada.

Silmade kompressid

Silmade kompressid on efektiivne viis silmapõletiku sümptomite leevendamiseks. Võite kasutada silmakaussi ja kuumutada vett, lisada teekotte või muru ja jätta need niiskesse riidesse 10-15 minutiks. Kui teete külma kompressi, kasutage kummeli või rohelise tee kotte.

Niisutav silmatilkade kasutamine

Niisutavad silmatilgad aitavad vähendada silmades kuivust ja ärritust. Kui teie silmapõletik on põhjustatud kuivusest, võib silmatilkade kasutamine sümptomeid leevendada.

Hoidke oma käed puhtad

Usaldusväärne meetod silmapõletiku ärahoidmiseks on käte pesemine sageli. Vältige oma näo puudutamist määrdunud kätega, sest see võib aidata kaasa silmapõletiku tekkele.

Ärge jätke oma meigi näole ööseks

Meigi jätmine silmaümbrusesse ööseks võib põhjustada silmapõletikku. Kindlasti puhastage oma nägu ja eemaldage oma meik enne magamaminekut.

Vältige silmade hõõrumist

Silmade hõõrumine võib põhjustada silmapõletiku sümptomite süvenemist. Proovige vältida silmade hõõrumist ja puhastage oma silmi õrnalt niiskete salvrätikutega.

Lõppsõna

Silmapõletik võib olla ebamugav, kuid õnneks on palju koduseid ravimeetodeid, mis aitavad sümptomeid leevendada. Kui teil on silmapõletiku sümptomid, pöörduge silmaarsti poole. Ärge unustage käte pesemist sageli ja eemaldage oma meik enne magamaminekut. Vältige silmade hõõrumist ja kasutage niisutavaid silmatilku, kui teil on sümptomeid, mis on põhjustatud silmade kuivusest. Silmapõletiku sümptomid mööduvad tavaliselt paaril päeva, kuid mõnel juhul võib ravi võtta kauem aega.