Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida rinnapõletikku?

Kuidas ravida rinnapõletikku?

Rinnapõletik ehk mastiit on rinnanäärme põletikuline haigus, mis mõjutab peamiselt imetavaid naisi. Põletik võib mõjutada ainult vähest piimanäärmeosakest või tervet rinnanääret. Rinnapõletiku sümptomite hulka kuuluvad rindkere valu, palavik, kõrge kehatemperatuur ja külmavärinad.

Rinnapõletiku ravimine varieerub sõltuvalt selle raskusest. Kergema rinnapõletiku korral võib ravi koosneda piisavast vedeliku tarbimisest ja vaegtoitumuse vältimisest. Kui haigus on raskem, võib arst määrata antibiootikume.

Mida teha, et ära hoida rinnapõletikku?

Rinnapõletiku esinemine võib olla ebameeldiv ja valulik. Selle vältimiseks on mõningaid samme, mida saate astuda.

Alustage imetamist kohe pärast sünnitust, et vältida rinnanäärmepõletiku tekkimist. Kui teil on raskusi imetamisega, võib teie arst soovitada nõustamist.

Vältige rinnanäärme vigastusi, kuna need võivad põhjustada rinnapõletikku. Veenduge, et teie beebi on õiges asendis ja kinnitab korralikult.

Pidage meeles, et rinnad tuleb regulaarselt tühjendada, et vältida ummistusi ja infektsioone. Kui teil on probleeme tühjendamisega, võib teie arst soovitada rinnapumba kasutamist.

Vältige rinnasiseseid rasvumisi ja ülemäärast rindade surveid.

Kuidas ravida rinnapõletikku kodus?

Kuuma või külma kompressi kasutamine. Kerge rinnapõletiku korral võib kuuma või külma kompressi kasutamine aidata vähendada põletikku ja valu.

Dehüdratsiooni vältimine. Rinnapõletiku ravi võib kaasa tuua kehatemperatuuri tõusu, mis võib omakorda põhjustada dehüdratsiooni. Veenduge, et juua piisavalt vedelikke.

Imetamisasendi muutmine. Kui teie valitud imetamisasend põhjustab rinnapõletikku, proovige muuta teist asendit.

Rinnapiima õrn massaaž. Rinnapiima õrn massaaž võib aidata vältida rinnanäärmete ummistumist.

Kuidas ravida rinnapõletikku ravimitega?

Kõige tõhusam rinnapõletiku ravim on antibiootikumid. Antibiootikumide manustamisel peaksite järgima oma arsti juhiseid, võtma ravimit regulaarselt ja lõpetama ravikuuri.

Valu leevendamiseks võib arst soovitada valuvaigisteid, nagu ibuprofeen.

Kui rinnapõletik ei parane kolme päeva jooksul pärast ravi alustamist, on vaja uuesti arstiga konsulteerida.

Kokkuvõte

Rinnapõletik võib olla ebameeldiv ja valulik haigus, mis võib tekkida imetavatel naistel. Rinnapõletiku ravi varieerub sõltuvalt haiguse raskusastmest. Parim ravi on antibiootikumid ja valuvaigistid. Haiguse ennetamiseks on soovitatav järgida teatavaid samme, näiteks imetamise alustamine varakult ja rinnanäärme vigastuste vältimine. Valu leevendamiseks võib kasutada kuuma või külma kompressi ning rinnapiima õrna massaaži. Rinnapõletiku sümptomite püsimisel on vaja arstiga uuesti konsulteerida.