Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida radikuliiti?

Kuidas ravida radikuliiti

Radikuliit on seisund, kus selgroo närvid on põletikulised ja valulikud. See võib olla väga häiriv seisund, mis võib põhjustada tugevat valu seljas, kaelas või jalgades. On palju erinevaid viise, kuidas ravida radikuliiti, kaasa arvatud ravimeetodid ja elustiilimuutused. Siin on mõned näpunäited selle kohta, kuidas ravida radikuliiti.

Mida teha esialgu radikuliidi korral?

KUI RADIKULIIDI KORRAL TEILE VALU TEKITAVAID AKTIVITEETEGA HAKATA, PIKUTAGE PRAYMENDIS, s.t. magama oma küljel koos põlvede painutamisega. See võib aidata vähendada selja- või jalgadevalu. Proovige ka lõdvestuda ja hoiduge valu tekitavatest tegevustest. Kui valu püsib, siis pöörduge arsti poole.

Mida arst võib teha?

Arst võib määrata põletikuvastaseid ravimeid või valuvaigisteid, mis aitavad vähendada radikuliidi valu. Lisaks võib arst soovitada füüsilist teraapiat või massaaži, et leevendada pinget selgroos ja närvides.

Millised on füüsilise teraapia võimalused?

Füüsiline teraapia aitab tavaliselt parandada selja ja kaela lihaste tugevust ja paindlikkust. See võib sisaldada selliseid harjutusi nagu venitamine, jõudluse suurendamine ja kardiotreening. Samuti võib füüsiline terapeut kasutada erinevaid masinaid ja seadmeid, et aidata teil selja- ja kaelapiirkonna lihaseid tõhusamalt treenida.

Millised lihtsad elustiilimuudatused aitavad radikuliidi korral?

On mõned lihtsad elustiilimuudatused, mis võivad aidata vähendada radikuliidi valu. Näiteks võib aidata kaalu langetamine, sest ülekaalu olemasolu võib suurendada selja- ja kaelavalu. Samuti võib aidata magada tugeval ja õigeasendis madratsil, et vältida selgroo väändumist ja tihendamist.

Kas on olemas muid looduslikke meetodeid radikuliidi raviks?

Lisaks traditsioonilistele ravimeetoditele võib ka mõningaid looduslikke meetodeid proovida. Näiteks võib proovida joogat või teisi venitusharjutusi, mis võivad aidata parandada selja ja kaela lihaste tugevust ja paindlikkust. Samuti võib kasutada soojendus- ja jahutusravimeid, mis võivad aidata vähendada selja- ja kaelavalu.

Kokkuvõtteks

Radikuliit võib olla väga valulik seisund, kuid on palju erinevaid võimalusi selle raviks. Traditsioonilised meetodid, nagu ravimid ja füüsiline teraapia, võivad aidata vähendada valu. Lisaks võib mõningaid lihtsaid elustiilimuudatusi proovida, et vähendada valu ja parandada selgroo ja kaela tervist. Lisaks võib proovida mõningaid looduslikke ravimeid, nagu jooga või soojendus- ja jahutusravi. Oluline on meeles pidada, et igal ravimeetodil on oma plussid ja miinused ning arst võib aidata teil valida teie jaoks sobiva ravimeetodi.