Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida pompooni?

Kuidas ravida pompooni

Pompoon (inglise keeles ganglion) on põletikuline kasvaja nagu tihend nahal, mis võib tekkida käe, jala või randme piirkonnas. Ehkki see kasvaja pole ohtlik, võib see põhjustada ebamugavust kahjustatud piirkonnas. Õnneks on pompooni ravimine väga lihtne ja seda saab teha mitmel viisil.

Valuvaigistid

Kui teil on pompoon, võib teil tekkida valu. Sel juhul võib aidata valuvaigistite kasutamine nagu ibuprofeen või paratsetamool, et aidata leevendada valu.

Külm või soe kompress

Pompoonile võib kanda külmkompresse, et vähendada valu ja turset kahjustatud piirkonnas. Soojad kompressid võivad aga aidata parandada vereringet.

Massaaž

Kui pompoon paikneb käe või jala piirkonnas, aitab massaaž parandada vereringet ja kiirendada paranemisprotsessi. Massaaž peaks olema õrn ja pärast massaaži peate kahjustatud ala kindlasti puhkama panema.

Löökpillid

Teine pompooni ravimise meetod on löökpillid. See meetod aitab vähendada tihendit ja suurendada vereringet kahjustatud piirkonnas. Kuid on oluline, et löökpillid oleksid õrnad ja ei kahjustaks kahjustatud piirkonda.

Aspiratsioon

Kui pompooni suurus on väga suur ja põhjustab tugevat valu, võib arst soovitada aspiratsiooni (needi imemist). Aspiratsioon on põletikulise vedeliku eemaldamine kahjustatud piirkonnast. Seda tuleks aga teha ainult meditsiinitöötaja järelevalve all.

Kirurgiline eemaldamine

Väga harvadel juhtudel võib pompooni vaja minna kirurgilist eemaldamist. See meetod on kõige radikaalsem ja seda kasutatakse ainult siis, kui muud meetodid ei aita.

Kokkuvõtteks võib öelda, et pompooni ravimine on lihtne ja võib olla kodus teostatav. Kui aga pompoon muutub väga suureks või põhjustab tugevat valu, tuleb pöörduda arsti poole. Kõigepealt aga tasub proovida valuvaigisteid, külm- või soojakompressi, massaaži või löökpille. Kõik need meetodid aitavad leevendada valu ja soodustavad paranemist.