Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida põiepõletikku kodus?

Kuidas ravida põiepõletikku kodus

Põiepõletik on tavaline haigus, mis mõjutab nii naisi kui ka mehi. See võib olla väga ebamugav ja isegi valulik seisund, mis võib piirata inimese võimet töötada või nautida oma igapäevaelu. Õnneks on olemas palju koduseid ravimeetodeid, mis võivad aidata teil põiepõletikust kiiremini taastuda. Selles artiklis räägime sellest, kuidas ravida põiepõletikku kodus.

Põiepõletiku sümptomid

Enne kui hakkate põiepõletiku raviks midagi tegema, peaksite olema kindel, et teil on tõesti see haigus. Põletiku eristamine muudest seisunditest võib olla keeruline, sest sümptomid võivad olla sarnased. Siin on mõned põiepõletiku peamised sümptomid:

– Sagedane urineerimine
– Valulik urineerimine
– Põletustunne urineerimisel
– Väikeste uriinikoguste eritumine korraga
– Verejooks või mädane urineerimine

Kui teil on mõni neist sümptomitest, on tõenäoline, et teil on põiepõletik. Kuid peaksite alati konsulteerima oma arstiga, et saada täpsemat diagnoosi.

Ravi koduste abinõudega

Paljud inimesed eelistavad koduseid abinõusid põiepõletiku ravimiseks, sest need on lihtsad, mugavad ja tavaliselt ka odavad. Siin on mõned kodus kasutatavad meetodid:

Joo palju vedelikke

Selleks, et aidata oma kehal põletikuga toime tulla, peaksite jooma rohkelt vedelikke. See aitab loputada baktereid ja muid kahjulikke aineid välja oma organismist uriini kaudu. Teil on soovitatav juua vähemalt kaheksa klaasi vett päevas.

Vältige kofeiini ja alkoholi

Kofeiin ja alkohol võivad ärritada teie põit ja halvendada põiepõletikku. Seetõttu on soovitatav vältida neid aineid, kuni olete täielikult taastunud.

Kasutage soojenduspatja

Soojenduspatja kasutamine võib aidata vähendada põletikku ja valu. Kandke soojenduspatja alakõhule 15-20 minutit korraga mitu korda päevas.

Kasutage probiootikume

Probiootikumid aitavad võidelda bakterite vastu, mis põhjustavad põiepõletikku. Need head bakterid võivad aidata taastada teie keha loomulikku tasakaalu.

Kasutage ravimtaimi

Mõned ravimtaimed, nagu jõhvikad, võivad aidata võidelda põiepõletikuga. Need sisaldavad aineid, mis takistavad bakterite kinnitumist kusepõie seintele.

Kasutage antibakteriaalset ravimit

Kui kodused abinõud ei aita, võib arst määrata antibakteriaalse ravimi. Enne selliste ravimite võtmist peate kindlasti arsti poole pöörduma, kuna need võivad omada kõrvaltoimeid.

Kuidas ennetada põiepõletikku

Kõige parem on ennetada põiepõletikku juba enne, kui see teie kehas tekib. Siin on mõned soovitused, mida võite järgida:

– Joo palju vedelikke
– Pese oma käsi sageli
– Põit tuleb tühjendada korralikult ja täielikult
– Naistele soovitatakse urineerida pärast seksuaalvahekorda, et vältida bakterite terveks organismi jõudmist

Kokkuvõtteks

Põiepõletik on ebameeldiv haigus, mis võib häirida teie igapäevaelu ja mida on võimalik koduste abinõudega ravida. Järgige neid soovitusi, et leevendada põletikku ja valu ning ennetada tulevikus selle kordumist. Kui teil on põiepõletiku sümptomeid, ärge kartke pöörduda arsti poole, et saada täpsem diagnoos ja professionaalne ravi.