Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida ohatist?

KUIDAS RAVIDA OHATIST – TÕHUSAD RAVIVÕIMALUSED

Ohatise nakkus on viirushaigus, mida põhjustab herpes simplex-viirus. See võib põhjustada valu, ebamugavust ja villide moodustumist huulte ümbruses, kuid võib levida ka silmadesse või mujale kehasse. Seda nakkust pole võimalik täielikult välja ravida, kuid võite proovida leevendada sümptomeid erinevate ravivõimalustega.

Rakendage külma ravi

Kõige tavalisem viis ohatisega võitlemiseks on külma ravi. See võib hõlmata külmakotist või jääst valmistatud kompresside kasutamist huulte ümbruses. See aitab vähendada valu ja turset ning aitab villidel kiiremini paraneda. Kandke külma ravi huultele 15-20 minutit korraga ja korrake seda iga tunni tagant.

Kasutage kreeme ja losjoneid

Ohatise raviks on saadaval ka erinevaid kreeme ja losjoneid. Enamik neist sisaldab atsükloviiri, famtsükloviiri või valatsükloviiri. Need aitavad vähendada nakkuse kestust, vähendada valu ja parandada villide välimust. Nende kreemide ja losjoonide kasutamine võib aidata sümptomeid kiiremini leevendada ja takistada nakkuse levikut teistesse kehaosadesse.

Vältige vedelike jagamist

Herpes simplex-viirus on väga nakkav ja levib vedelike kaudu, nagu süljes. Seega on oluline vältida vedelike jagamist, eriti kui teil on herpesinfektsioonihooaeg. Vältige samade söögiriistade kasutamist, suudlemist ja teisi kontakttegevusi, mis võivad viiruse levikut põhjustada.

Jälgige oma dieeti

Teie toitumine võib aidata teil herpesnakkusega võidelda. Teatud toidud, nagu näiteks tsitrusviljad, šokolaad ja kohv, võivad teie sümptomeid halvendada ja seega peaksite neid vältima. Toitumine, mis sisaldab rohkem kala, liha, tervislikke rasvu ja puu- ja köögivilju, võib aidata suurendada teie immuunsust ja hoida ära herpesnakkuse ägenemisi.

Võtke valuvaigisteid

Valuvaigistid nagu paratsetamool või ibuprofeen võivad aidata ohatisega seotud valu korral. Need ravimid võivad samuti aidata vähendada turset ning peaksid võtma vastavalt oma arsti soovitustele.

Vältige stressi

Herpesnakkuste ägenemine võib olla seotud stressi tasemega. Seetõttu on stressitaseme vähendamine oluline herpesnakkuste ennetamiseks. Käige regulaarselt jalutamas, lõõgastuge ning magage piisavalt. Need võivad aidata stressitaseme alandamisel.

Vältige päikesepõletust

Päikesepõletus võib põhjustada ohatisi. Seega on oluline vältida liigset päikese käes viibimist ja kanda päikesekaitsekreemi, eriti huulte ümbruses. See aitab kaitsta nahka kahjulike UV-kiirte eest.

Kokkuvõtteks, herpes simplex-nakkusega võitlemiseks tuleb järgida mitmeid erinevaid meetodeid. Kuigi nakkusest ei saa täielikult vabaneda, võib sümptomeid leevendada ja nakkuse ägenemisi vältida. Tuleb järgida tervislikku eluviisi, vältida stressi ja päevavalgust, kasutada ravimeid ning jälgida dieeti. Pidage meeles, et kui sümptomid püsivad, peaks teie esimene samm olema pöörduda oma arsti poole.

Selles artiklis andsime ülevaate kuidas ravida ohatist. Kutsume teid üles testama erinevaid meetodeid ja leidma sobiva lahenduse nakkusega võitlemiseks. Kõigi lisaküsimuste korral pöörduge oma arsti poole.