Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida odraiva?

Kuidas ravida odraiva?

Odraiva on üsna tavaline silmahaigus, mis võib esineda nii lastel kui ka täiskasvanutel. See tekib siis, kui ripsmete juurest eritub põletikuline vedelik, mis võib põhjustada silmade ärritust ja punetust. Kuigi odraiva on tavaliselt ohutu, võib see põhjustada ebamugavust ja vajadust ravida seda nii kiiresti kui võimalik.

Siin on üksikasjalik juhend, kuidas ravida odraiva.

Miks odraiva tekib?

Odraiva tekib siis, kui silmaripsmepõletik on nakatunud bakteritega, mis hakkavad põletikku tekitama. See võib juhtuda, kui ripsmete juures tekib pisarate näärme kanalite blokeerimine. Blokeeritud kanal tähendab, et pisarate vedelik ei saa läbi voolata ja koguneb, mis võib põhjustada bakterite kasvu ja lõpuks odraiva.

Kui palju aega kulub odraiva paranemiseks?

Enamasti võtab odraiva paranemine aega umbes 1-3 nädalat, kuid mõnikord võib paranemine võtta kauem aega. Kõik sõltub odraiva raskusest ja sellest, kui kiiresti see avastati ja raviti.

Kuidas ravida odraiva?

Kasutage soojenduspadja
Soojenduspadi on suurepärane viis odraiva raviks. Soojus aitab lõõgastada silmalau nahka ja see võib hõlbustada kinnitunud pisarate voolu. Kandke soojenduspatja 15-20 minutit mitu korda päevas, kuni odraiva on paranenud.

Puhastage käsi
Kuna odraiva võib olla nakkav, on oluline hoida käsi puhtana – see tähendab, et peske neid sageli sooja veega ja seebiga. Vältige silma hõõrumist või käte silma lähedal hoidmist; see võib levitada baktereid ja halvendada olukorda.

Puhaste silmadega
Peske silmi väga puhaste ja kuivade kätega, et vältida infektsioonide levikut silmadesse. Kasutage silmapuhastusvahendit, mis on spetsiaalselt ette nähtud silmade pesemiseks.

Ärge pigistage ega torgake odraiva
Odraiva surumine või purustamine ei päästa seda kiiremini, vaid võib hoopis teie silmi nakatada. Ärge proovige odraivat ise ravida, kui teil pole meditsiinilisi teadmisi.

Kasutage odraivale salvi või tilka
Ärge kasutage odraivale niisutavaid silmatilku ja proovige vältida kontaktläätsi vähemalt 24 tundi pärast ravi. Kui teil on silmatilku või salvi, võib see aidata bakteritest lahti saada ja tervenemist kiirendada.

Pöörduge arsti poole
Kui odraiva ei kao mõne päeva jooksul või see muutub väga valulikuks, hakkab teie nägemine halvenema või teil on palavik – pöörduge koheselt arsti poole. Kõige tavalisem viis odraiva ravimiseks on arsti poolt määratud antibiootikumide kasutamine.

Järeldus

Odraiva võib olla tõesti ebamugav, kuid see on üldiselt ohutu. See tekib siis, kui bakterid nakatavad silmaripsmepõletikku, mistõttu on oluline hoida käsi, peske silmi puhastava silmapuhastusvahendiga ja ärge proovige seda oma kätega ravida. Odraiva ravimine võib olla lihtne, kui olete kannatlik ja see on oluline, et saaksite vajadusel kiiresti arsti poole pöörduda.