Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida külmetust?

Ravimine külmetuse vastu: kuidas kiiresti taastuda?

Kui teil on külmetus, siis see tähendab, et olete viirusnakkusega nakatunud. Enamasti möödub see iseendale jätmisega 7-10 päeva jooksul, kuid see võib olla väga ebamugav ning takistada igapäevatoimetuste tegemist. Siin on mõned näpunäited, kuidas külmetusest kiiremini taastuda.

Mida saab teha kodus?

Levitage oma külmetust! Viiruse leviku vähendamiseks olge hoolikad käte pesemisel ja aevastage/vaksutage õlale või salvrätikule, mitte teistele vastu. Samuti on hea mõte vältida rahvarohkeid kohti, kui olete end haigena tundma hakanud. Eriti oluline on see, kui teil on palavik.

Puhake korralikult: kui teil on külmetus, vajab teie keha puhkust, et nakkusega võidelda. Kui võimalik, siis proovige võtta vabu päevi, et magada rohkem ja vältida füüsilist pingutust. Samuti on oluline vältida stressi, mis võib keha ummistada ja taastumist takistada.

Suurendage vedeliku tarbimist: Jooge palju vedelikke, et hoida end hüdreeritud. See aitab kehal toota lima, mis aitab viirust välja viia. Alkohol ja kofeiin aga vähendavad vedeliku kogust kehas, mistõttu on parem tarbida palju vett, taimeteed või mahlasid.

Sööge kergeid roogi: Süüa tervislikult on alati oluline, eriti siis, kui hakkate end külmetusnähte tundma. Vältige rasvaseid või raskete roogade söömist, mis võivad halvendada iivelduse tunnet. Sööge kergeid toite, nagu supp, köögiviljad või puuviljad, mis aitavad kehal taastuda.

Kuidas vähendada sümptomeid?

Vähendage palavikku: Kui teil on palavik, siis see näitab, et teie keha võitleb haigusega. Siiski võib kõrge palavik olla ebamugav, mistõttu on oluline seda alandada. Kasutage palavikualandajaid, mis sisaldavad paratsetamooli, ibuprofeeni või atsetaminofeeni. Samuti võib aidata jahe vesi, mis jahutab nahka ja alandab palavikku.

Köha ja nohu: Köha ja nohu on külmetuse tavapärased sümptomid. Lisaks vedelike tarbimisele võib aidata sümptomeid leevendada ka auru inhalatsioon. Kuum vesi teeb teie hingamisteede limaskesta pehmeks ja aitab lima väljutada. Lisage vette eukalüptiõli või mentooli, et inhalatsioon veel tõhusamaks muuta.

Kuidas vältida külmetust uuesti haigestumist?

Külmetuse vältimine on sageli keeruline, kuid on mõned asjad, mis võivad aidata:

– Kätepesu: peske käsi sageli ja hoolikalt, eriti enne söömist.

– Vältige kontakti haigete inimestega: kui inimene on haige, siis on võimalus, et nakkus levib edasi ning nõrgestab immuunsüsteemi.

– Vaktsineerimine: ühed tõhusamad vaktsiinid, mis on tehtud kopsupõletiku ja gripi vastu.

Kokkuvõtteks, külmetus on tavaline viirusinfektsioon, mis nõuab palju puhkust ja vedeliku tarbimist. Sümptomite leevendamiseks võite kasutada palavikualandajaid, inhalatsiooni, samuti võite proovida vältida retsükli edastamist, mitte üle pingutada ja süüa tervislikke toite. Pikemas perspektiivis saate vältida uuesti nakatumist pesemise, haigete inimeste vältimise ja vaktsineerimisega.