Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida kõrvavalu?

Kuidas ravida kõrvavalu

Kõrvavalu on ebameeldiv ja valulik seisund, mis mõjutab paljusid inimesi. Selle seisundi põhjuseks võivad olla mitmed erinevad tegurid, sealhulgas kõrvapõletik, keskkõrvapõletik, kuulmekile rebend või pragunemine ning võõrkeha kõrvakanalis. Kuidas kõrvavalu ravida ja ennetada? Sellele küsimusele keskendubki käesolev artikkel.

Kõrvavalu põhjuse kindlaksmääramine

Kõrvavalu ravimisel on oluline kindlaks teha valu põhjus, kuna see määrab ravi. Kõrvapõletikku võib põhjustada bakteriaalne või viirusnakkus, kuid keskkõrvapõletiku korral võib probleem olla kõrvaklapi liiga kiire surve kõrvakanalile. Kuulmekile vigastuse või rebendi korral võib see põhjustada teravat valu. Seetõttu on oluline külastada arsti, et määrata kindlaks valu põhjus.

Ravimite kasutamine kõrvavalu leevendamiseks

Kui kõrvavalu on juhuslik, võib valu leevendada valuvaigistajate abil. Valuvaigistid aitavad leevendada kõrvavalu, kuid need ei ravi kõrvavalu põhjust. Kõrvapõletiku ravimiseks on arst tavaliselt välja kirjutanud uimastid, mis aitavad bakteriaalseid infektsioone tappa (antibiootikumid). Kui kuulmekile on vigastatud või rebendatud, võib arst kirjutada välja tilgad, mis aitavad kõrvaklappi parandada.

Kodused abinõud kõrvavalu korral

Mõned kodused rahvapärased abinõud võivad aidata leevendada kõrvavalu. Kuumus tasakaalustab verd, suurendab vereringet ja leevendab valu. Kõrvavalu korral on soovitatav kasutada kuumuse pakki kaelal või kõrvatahvlil. Võite ka kasutada looduslikku eeterlikku õli, näiteks lavendlit või teepuuõli, kuna need aitavad tervendada ja põletikuvastast toimet. Samuti võib olla kasulik kaaliumi- ja magneesiumirikkad toidud, mis aitavad vähendada valu ja põletikku.

Kõrvavalu ennetamine

Kõrvavalu ennetamiseks tuleks vältida välist või sisemist vigastust. Kuulamispeakomplektide kasutamisel tuleb olla ettevaatlik, et vältida juhtme või teiste esemete sisenemist kõrvadesse. Samuti ei tohiks te vasakutelt kõrvadelt valesti puhastada, valides kõrvapiksendamist või muud vahendit. Veenduge, et teie kõrvakanalid on alati puhtad ja kuivad, sest niiskus võib põhjustada põletikulisi seisundeid.

Kokkuvõte

Kõrvavalu on tõsine seisund, mis võib piinata paljusid inimesi. Kõrvavalu põhjusteks võivad olla mitmed erinevad asjaolud ja ravi sõltub selle põhjusest. Kui teil tekib kõrvavalu, on parim, kui külastate arsti, kes teeb õige diagnoosi ja määrab sobiva ravi. Oluline on meeles pidada, et valuvaigistajad aitavad leevendada valu, kuid need ei ravi kõrvavalu põhjust. Seega on parem, kui tegeleme kõrvavalu ennetamisega, veendume, et kõrvakanalid oleksid alati puhtad ja kuivad, ning vältiksime väliseid või sisemisi vigastusi.