Nullkulu

Nullkulu

mis aitab kõrvavalu vastu?

Mis aitab kõrvavalu vastu?

Kõrvavalu võib olla üks kõige tüütumaid terviseprobleeme, millest inimesed kannatavad. Probleem võib olla tingitud külmetusest, allergiatest, vigastustest või bakteriaalsetest infektsioonidest. Kui teil on kõrvavalu, on oluline teada, kuidas sellest lahti saada. Selles artiklis räägime sellest, mis aitab kõrvavalu vastu.

Kuidas kõrvavalu tekib?

Enne kui räägime sellest, mis aitab kõrvavalu vastu, on oluline teada, mis võib põhjustada kõrvavalu. Kõrvavalu võib tekkida keskkõrvapõletiku, kuulmekile purunemise, vee sattumise kõrva või kõrvavaigu kogunemise korral. Lisaks võib kõrvavalu tekkida hambavalust, mis kiirgab kõrva, või ninaneelu infektsioonist, mis mõjutab ka kõrva.

Mida võib kodus teha kõrvavalu leevendamiseks?

Kui teil on kõrvavalu, võivad allpool toodud kodused ravimeetodid selle leevendamiseks aidata:

Soojendage kõrva. Kuumutades kõrva, võib see aidata leevendada kõrvavalu. Proovige asetada soojenduspadjakese kõrvale või kasutage kuuma kompressi.

Tilkuge õli kõrva. Tee seesamiseemneõlist, kuumutage seda veidi ja tilgutage kõrva.

Proovige aurutamist. Sünteetilises koostises sooja vee sees aurustatud eukalüptiõli paksu rätiku all viie minutit, võib aidata vähendada kõrvavalu.

Peatage kõrvavaigu kogunemine. Kõrvavaigu kontrollimine on oluline, kuna kogunenud kõrvavaik võib põhjustada kõrvavalu. Selleks on mitmeid meetodeid, nagu kõrvatilgad, kõrva loputus ja kõrvamassi.

Kuidas saab arst aidata kõrvavaluga?

Kui kodused meetodid ei anna kõrvavalu leevendamiseks tulemusi, siis peaksite otsima professionaalset ravi. Arst võib määrata teile kõrvatilgad, valuvaigistid või antibiootikumid. Kõrvaprobleemide korral tuleb arstilt küsida nõu.

Kokkuvõte

Kõrvavalu on väga tüütu terviseprobleem, kuid on olemas hulk meetodeid, mis võivad seda leevendada. Kui kodus kasutatavad meetodid ei toimi, peaksite otsima professionaalset ravi. Kuna kadunud kuulmise tagastamine on äärmiselt keeruline ning võib ebaõnnestuda, tuleks hoolikalt jälgida uusi sümptomeid ja külastada õigeaegselt spetsialisti. Ärge unustage oma kõrve hoolitseda ja mitte võtta nii väikest probleemi tühjaks.