Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida kopsupõletikku?

Kopsupõletik on kopsudes toimuva põletikulise protsessi põhjustatud haigus, mis võib olla väga raske. See haigus on tihti seotud viiruste või bakterite põhjustatud infektsioonidega kopsu kudedes. Kuidas ravida kopsupõletikku on küsimus, mis kannatavatel on esmase tähtsusega, kuna haigus võib põhjustada surma juhul, kui seda ei ravita õigeaegselt. Siin on mõned soovitused, kuidas kopsupõletikku ravida.

Kopsupõletiku sümptomid

Enne kopsupõletiku ravi alustamist on oluline selle sümptomid tuvastada. Mõned peamised sümptomid on:

– Palavik
– Köha, mis võib olla kuiv või rögane
– Valulik rind, kui hingamine on sügav
– Hingamisraskused
– Kiire hingamine
– Väsimus ja nõrkus
– Külmavärinad ja higistamine

Kui teil esinevad kopsupõletiku sümptomid, peate pöörduma arsti poole esimesel võimalusel. Ainult spetsialist saab teid diagnoosida ja määrata sobiva ravi.

Ravimid kopsupõletiku raviks

Kopsupõletiku ravi sõltub selle põhjusest ning selle tõsidusest. Paljud inimesed ravivad end kodus, kuid see ei ole alati soovitatav. Kopsupõletiku ravi hõlmab reeglina antibiootikume, valuvaigisteid ja kuuma piima koos meega. Teised tavalised ravimid on:

– Palavikualandajad
– Köharavimid
– Hingamisraskusi kergendavad tabletid
– Bronhodilaatorid

Kuidas kopsupõletikust paraneda

Lisaks ravimitele peate järgima puhkuse ja toitumise soovitusi. On oluline meeles pidada, et kopsupõletiku ravimisel tuleb keha korralikult puhata. Kui te töötate või õpite, peate olema arukas ja võtma aega, et paranemiseks aega anda.

Toitumine on veel üks väga oluline tegur kopsupõletiku ravis. Kui teil on kopsupõletik, siis peate jälgima, mida te sööte, sest tervislik ja tasakaalustatud toitumine võib aidata teil ravimisel kaasa. Oma dieeti saate lisada tervislikke rasvu nagu avokaadod, kala, pähklid ja seemned, destilleeritud vett ning rohelist teed. Vältige küllastunud rasvu, suhkrut ja sojaõli.

Ei ole kahtlust, et kopsupõletik võib olla eluohtlik haigus ning kõige parem on see oma spetsialisti käest diagnoosida ja ravi saada. Siiski võib õigeaegne ravi ja elustiili muutmine aidata teil sellest taastuda. Kõige olulisem on see, et te järgite spetsialisti soovitusi ning hoolikalt jälgite oma seisundit ja tervist.