Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida katkiseid suunurki?

Kuidas ravida katkiseid suunurki

Kui teie huulte nurkades esineb pragusid või haavandeid, siis tuleks sellele tähelepanu pöörata. Katkised suunurgad on kõige levinumad suuõõne terviseprobleemid. Need võivad olla väga valulikud ja põhjustada mitmesuguseid ebamugavusi. Selles artiklis uurime, mis põhjustab katkisi suunurki ja kuidas neid ravida.

Mis põhjustab katkisi suunurki?

Katkised suunurgad on tavaliselt põhjustatud kuivusest, suu nurgadega seotud infektsioonidest, vitamiinipuudusest või muudest terviseseisunditest. Siin on mõned levinumad põhjused:

Kuiv nahk- Kuiv nahk ja halb hügieen on sageli seotud katkiste suunurkadega. Kuiv nahk võib põhjustada pragusid ja haavandeid ning halb hügieen võib põhjustada bakterite kasvu ja infektsioone.

Immuunsüsteemi nõrgenemine- Immuunsüsteemi nõrgenemine võib põhjustada suunurkade infektsioone, mis omakorda põhjustavad katkisi suunurki.

Vitamiinipuudus- Vitamiinide puudus eriti B-vitamiinide puudus on seotud katkiste suunurkade tekkimisega.

Seedehäired- Seedeprobleemid nagu maohappesus võivad põhjustada katkisi suunurki.

Kuidas ravida katkisi suunurki?

Katkiste suunurkade ravimisel on oluline meeles pidada, et see võtab aega. Iga inimese keha reageerib erinevalt, seetõttu tuleks ravimise ajal jälgida oma keha reaktsiooni. Kui aga haavandid ei kao pärast ravi pikema aja jooksul, või need on tõsised, siis tuleks konsulteerida arstiga.

Siin on mõned tõhusad viisid, mida võib kasutada katkiste suunurkade ravimiseks:

Hügieen- Kui olete kindel, et suunurgad on kuivusest põhjustatud, tuleks neid nii sageli kui võimalik pesta ja niisutada tervendava kreemiga.

Vitamiinid- Vitamiinipuuduse korral tuleks võtta B- rühma vitamiine, rauda ja tsinki.

Õlid- Kookosõli, mandliõli, argaaniaõli ja muud sarnased õlid aitavad niisutada suunurki ja võivad leevendada ebamugavust.

Probiotikumid- Probiootikumide abil saab ravida soolestikus esinevaid probleeme, mis põhjustavad katkisi suunurki.

Antibiootikumid- Tõsistel juhtudel võivad arstid määrata antibakteriaalseid ravimeid.

Kokkuvõte

Katkised suunurgad võivad olla väga ebamugavad ja valusad. Kuid õigeaegne ja tõhus ravi võib aidata neid leevendada. Kui teil on katkised suunurgad, siis proovige ülaltoodud meetodeid. Samuti, kui teie haigus ei parane pärast seda, kui olete proovinud neid meetodeid, rääkige oma arstiga. Teie arst saab hinnata teie tervislikku seisundit ja määrata teile sobiva ravi.

Autori kohta:

Meie meeskond Estonia Passport aitab Eesti kodanikel oma passi taotlemisel kiiremini ja mugavamalt liikuda läbi protsessi. Me oleme siin, et aidata igal Eesti kodanikul reisida maailmas ja nautida uusi kogemusi.